• Wtorek, 28 września 2021

Cechy idealnej sali na wesele

sala na weseleJeżeli data ślubu jest już ustalona, a do tego niewiele wskazuje na to, że cokolwiek zmieni się w tym zakresie, nie da się ukryć, że czas jest najwyższy, aby zdecydować się na wybór sali, w której odbędzie się wesele. Sala ta musi być w stanie zachwycić naszych gości, co jednak wcale nie mniej istotne – należy się spodziewać, że spełni również nasze własne oczekiwania.

Oczywiście, wybór idealnego miejsca na wesele nie jest jedyną trudną decyzją, jaka staje przed młodą parą, doświadczenie potwierdza jednak, że niefrasobliwość w tym zakresie może mieć wpływ na wysoki poziom ogólnego niezadowolenia z efektu końcowego. Nietrudno się przy tym domyślić, że nie ma jednego tylko czynnika, który szybko pozwalałby na odróżnienie tych sali, które zasługują na naszą uwagę od tych, których lepiej unikać.

Wśród tych, na które należy zwrócić szczególną uwagę wymienia się zatem ilość zaproszonych gości, koszt wynajęcia, wygląd i lokalizację, menu, a czasem również bazę noclegową, niejednokrotnie bowiem na ślubie pojawia się bliższa i dalsza rodzina, która nie może natychmiast powrócić do rodzinnego domu.

sala weselnaJuż na wstępie należy zresztą uprzedzić, że znalezienie lokalu idealnego jest niemal niemożliwe, zawsze jednak należy szukać takiego, który robi to w wystarczająco wielu aspektach. Co ciekawe, z doświadczenia wielu par wynika, że sala odrobinę za mała jest nawet lepsza od tej, która jest za duża. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że gwarantuje parkiet zapełniony przez gości, co wygląda znakomicie nie tylko na samym weselu, ale również na filmie oraz na pamiątkowych zdjęciach.

Należy też zadbać o to, aby goście mogli liczyć na odpowiednią ilość miejsca przy świątecznym stole. Mniejsze pomieszczenia są też bardziej wdzięczne, gdy liczymy na efekty świetlne. Nie można ignorować też znaczenia kosztów finansowych. To nie one powinny być podstawowym kryterium, trudno jednak utrzymywać, że są mało istotne.