• Wtorek, 28 września 2021

Czy najdroższe hotele w Polsce są w Krakowie?

ceny hoteli w Krakowie

Trzeba zauważyć, że w tym okresie, gdy ceny za nocleg na ternie Europy będą spadać w Krakowie jest zupełnie inaczej. Noc spędzona w dawnej stolicy naszego kraju to już koszt średnio 94 euro. Wciąż będzie to jedna mniej niż średnia cena pokoju w Europie. Jeśli chcecie wiedzieć ile kosztuje noc w największych miastach Europy to ten wpis jest właśnie dla was. W europejskich metropoliach średnia cena spadła o około 3% natomiast w Krakowie poszła w górę aż o 10%. Jest to najwyższa cena średnia za nocleg w Krakowie w tym roku i sięga już kwoty 94 euro. Kraków to jedyne polskie miasto, które w indeksie pojawia się co miesiąc i zawiera się tam około 50 miast w europie i ceny noclegi w takich miastach. Reszta naszych dużych miast się w tym indeksie nie znajduje, jednak są dane, które dotyczą pewnych istotnych zmian co do cen noclegów.

Analiza pokazuje, że to właśnie Kraków obecnie jest najdroższym miastem i ta cena sięga tam wspomnianych 94, przy czym jeszcze miesiąc wcześniej było to 85 euro. W innych miastach ceny się znacząco nie zmniejszają ani nie zwiększają. W Gdańsku jest to stała ostatnio cena 81 euro. W innych miastach wahania są na poziomie 1 procent. W tym miesiącu średnia cena w europejskiej metropolii to 116 Euro za noc. Jednocześnie jest to jednak trzy procent mniej niż jeszcze w zeszłym miesiącu, gdy było to 120 euro. Pierwszy raz w tym roku zauważyć można tendencję spadkową. W 34 z 50 miast cena jest niższa lub taka sama.

Pokoje w Mediolanie czy Brukseli osiągnęły najniższy poziom w ciągu roku, ale wzrosła natomiast cena w Berlinie. Obecnie jest to już 119 Euro co znaczy, że cena jest wyższa aż o 16% w stosunku do poprzedniego miesiąca. To najdroższa cena jaka pojawia się w spisie. Największy spadek miał miejsce w takich miastach jak Sewilla, Rzym czy Stambuł a także w Lizbonie. W tych miastach można mówić o spadku przekraczającym 10 procent, co będzie już naprawdę znaczącym spadkiem.