• Sobota, 19 czerwca 2021

Sala na wesele - twardy orzech do zgryzienia

Sala weselna musi być idealna

Jest to warunek konieczny udanego ślubu. Niestety, znalezienie odpowiedniego miejsca nie jest wcale proste. Nie jest proste, ale na szczęście nie jest też niemożliwe. Kilka ostatnich lat to prawdziwy boom na rynku imprez ślubnych. Pojawiło się więcej zaadaptowanych sal i cała masa domów weselnych. Nie trzeba decydować się już na cokolwiek, co jest w miarę blisko naszego miejsca zamieszkania i będzie wolne w rozsądnym terminie. (http://www.conradhotel.pl/pl/bankiety_i_catering.html)

Można naprawdę wybierać i znaleźć coś, co będzie spełniało nasze oczekiwania. Ważne jest tylko, by nie był to wybór na ostatnią chwilę. Na pewno nie trzeba już rezerwować lokalu na dwa lata przed ceremonią, ale kilka miesięcy prędzej trzeba zacząć organizacje wesela właśnie od zadbania o salę.

Na początek musimy zapytać się, co konkretnie jest dla nas najważniejsze?

Czy chodzi przede wszystkim o wielkość sali?

A może o jej bliskość?

Może ważniejsza jest cena lub dobry dojazd?

Aranżacja sali weselnej

Pamiętajmy, że prawdopodobnie żadna sala nie spełni naszych wymagać w stu procentach, więc warto jest sobie zrobić listę rzeczy najważniejszych i tych drugorzędnych. Zazwyczaj lokalizacja i wielkość są elementami kluczowymi, więc warto wybierać spośród sal, które te dwa elementy maja zapewnione. Jeśli chodzi o wielkość sali, nie należy tutaj zbytnio szarżować. Zazwyczaj optymalnym wyborem jest sala minimalnie mniejsza od tego, ile osób zostanie zaproszonych, ponieważ zawsze zdarza się tak, że ktoś ostatniej chwili nie będzie w stanie dojechać. Jest to normalne.

Sala powinna być jak najściślej dopasowana do liczby osób, dzięki czemu klimat w niej jest lepszy, a do tego nie przeszarżujemy z kosztami. Na koniec trzeba bardzo mocno przeanalizować wszystkie kwestie techniczne związane z opłatami za salę. Często się bowiem zdarza, że w koszt wynajęcia sali wliczone są niektóre usługi, ale inne już nie. Efektem tego jest pojawienie się nowej faktury za miejsca parkingowe lub za włączenie klimatyzacji sali, co jest potem wielkim szokiem dla wynajmujących. Trzeba zawczasu zadbać, by koszt końcowy był realnie kosztem końcowym.