• Wtorek, 28 września 2021

Ślub w piątek? Dlaczego nie! Oto 5 powodów które Cię przekonają.

Mniejsze koszty

Piątek to dzień w którym możemy liczyć na większe rabaty i upusty w wynajęciu sali weselnej i całej obsługi. Nie na tym się kończy, ponieważ można też negocjować ceny wybranych potraw w menu lub też postarać się o bardziej bogatą kartę dań w tej samej cenie. To samo dotyczy także fotografa, zespołu muzycznego lub DJ'a, w zależności co kto preferuje. (http://www.conradhotel.pl/pl/bankiety_i_catering.html)

Sala na wesele- łatwiej o tytuł

Sobota to dzień w którym tradycyjnie odbywają się śluby, jednak w takim dniu bardzo często trudno o dostępny termin na wynajęcie sali bankietowej, a jeśli jest wolny to zazwyczaj bardzo odległy. Taka sama sytuacja jest z innymi usługami, czyli z dobrym fotografem czy stylistą, natomiast piątki to dzień mniej popularny dla organizacji ślubów i tym samym łatwiej znaleźć salę i obsługę wesela. W piątek większość popularnych zespołów muzycznych jest mniej obleganych, fotograf i kosmetyczka również.

Zyskujemy także w przypadku mszy świętej w kościele, ponieważ w kościołach czy kapliczkach w tym dniu odbywa się mniej mszy i innych nabożeństw. To samo dotyczy urzędów Stanu Cywilnego, gdzie urzędnicy chętnie godzą się na śluby piątkowe, nawet te odbywające się w plenerze.

Czy warto brać ślub w piątek?

Dłuższy czas na poprawiny

Jeśli organizujemy ślub w piątek, to zyskujemy sobotę i niedzielę wolną, czyli dodatkowe dni na poprawiny. Mając do dyspozycji dwa dni więcej w niedzielę można na spokojnie ochłonąć po szaleństwach weselnych i przygotować się do pracy na poniedziałek.

Bezpieczniejszy powrót do domu

Jeśli mamy do dyspozycji więcej czasu, to także mniej się spieszymy. Spokojniejszy powrót do domu to gwarancja większego bezpieczeństwa i brak stresu spowodowany pospiechem. Niedziela jako dodatkowy dzień wolny pozwoli nabrać sił i wypocząć przed powrotem do domu.

Sytuacje awaryjne

Warto również wspomnieć o tym, że w piątek mamy dużo łatwiejszy dostęp do standardowych usług. Sklepy i supermarkety są czynne dużo dłużej, z logistyka nie ma takiego problemu jak w weekendy, wszystkie punkty usługowe takie jak krawcowa czy fryzjer również przyjmują wizyty niespodziewanych klientów do późnych godzin. W piątek jest dużo łatwiej załatwić wiele niespodziewanych spraw w przeciwieństwie do soboty. Nie jest to może najważniejszy argument przemawiający za organizacja wesela w piątek, ale można również i to brać pod uwagę.