• Sobota, 19 czerwca 2021

Wesele marzeń? Doradzimy Ci, jak je zorganizować?

Która przyszła panna młoda nie marzy o tym, aby jej wesele przypominała bajkowe. Nasze wskazówki powinny Ci ułatwić przygotowanie się do tego wyjątkowego w Twoim życiu dnia.

1.Jeszcze zanim rozpoczniesz przygotowania zorganizuj spotkanie z rodziną. Wspólnie ustalcie wszystkie kwestie o kluczowym znaczeniu.

2.Na początku sporządź listę spraw do załatwienia, zrób harmonogram i ustal budżet. To pozwoli na uniknięcie w przyszłości problemów. (http://www.conradhotel.pl/pl/bankiety_i_catering.html)

3.Ustalcie listę gości spisując propozycje zgłoszone zarówno przez rodziców młodej pary, jak też i przez nich samych.

4.Do organizowania wesela trzeba zabrać się najpóźniej sześć miesięcy przed planowaną datą ślubu. Salę trzeba zacząć wybierać wcześniej, nawet osiemnaście miesięcy wcześniej. Dzięki temu wybór będzie większy.

5.Ustalając budżet dodajmy do niego mniej więcej dziesięć procent – zawsze mogą przydarzyć się wydatki, których nie planowaliśmy.

6.Mniej więcej pół roku przed ślubem trzeba wybrać usługodawców; w ostatniej chwili możemy mieć trudności ze znalezieniem profesjonalisty, który będzie miał wolny termin.

Organizacja wesela

7.Jeżeli chcesz zmniejszyć koszty wesela – zrezygnuj z cateringu. Samodzielnie przygotowując potrawy z pomocą rodziny można zaoszczędzić całkiem sporo.

8.Kilka tygodni przed ślubem kupujemy suknię ślubną – będzie czas na wykonanie ewentualnych poprawek.

9.Złym pomysłem jest kupowanie obrączek w sklepach internetowych. Jest to symbol, który małżonkowie powinni nosić przez wiele lat, dlatego obrączki trzeba dopasować.

10.Trzy miesiące przed zaplanowaną datą ślubu to pora, aby zamówić makijażystkę, kosmetyczkę i fryzjera. W tym czasie finalizujemy także transakcje, wpłacamy podwykonawcom zaliczki.

11.Już od pewnego czasu stałym elementem każdego przyjęcia weselnego są podziękowania dla rodziców i atrakcje dla gości. O tym także trzeba pomyśleć wcześniej.

12.Najwcześniej na trzy miesiące przed ślubem, a najpóźniej na miesiąc przed narzeczeni muszą wysłać zaproszenia na ślub. Powszechną praktyką staje się zamieszczenie prośby o to, aby potwierdzić przybycie.