• Sobota, 19 września 2020

Wyjazd w delegację – jaki hotel wybrać?

Wyjeżdżając w delegację warto się zastanowić nad wyborem hotelu w którym zaplanujemy nocleg. Wybór w dużej mierze zależy od tego ile osób wybiera się w podróż, czy jedziemy sami czy tez jest to większa liczba pracowników. Wyjazd jednoosobowy, czyli gdy wybieramy się sami, bez towarzystwa innych pracowników, powinniśmy szczególnie zaplanować. Będąc samemu w nowym miejscu i nie znając innych osób, będziemy mieli sporo czasu, po wykonaniu obowiązków, do wykorzystania na czynności relaksacyjne i ożywczo działające na umysł. Warto więc dowiedzieć się czy wybrany hotel posiada np. saunę czy siłownię dla użytku gości. Po całym dniu spędzonym na spotkaniach biznesowych, pozwoli nam to na odprężenie i zregenerowanie sił. Często goście przyjeżdżający do hotelu w pojedynkę korzystają z usługi pobudki przez personel hotelowy, co może pomóc w tym, że nie zaśpimy na ważne spotkanie czy konferencję.

Nie każdy hotel jednak oferuje tego typu usługę, warto zapytać o to wcześniej. Również w przypadku gdy planujemy zameldować się lub wymeldować, w innych godzinach niż przewiduje to doba hotelowa, warto upewnić się że możliwe jest późne czy ekspresowe opuszczenie czy przybycie do hotelu. W czasie podróży bardzo często nasze ubrania nie wyglądają tak świeżo i elegancko jak w domu, i trzeba skorzystać z usług pralni chemicznych. To także opcja do sprawdzenia wcześniej w hotelu, nie w każdym jest możliwość prania czy prasowania odzieży. Dlatego przemyślmy przebieg naszego wyjazdu i sprawdźmy wszystkie możliwości jakie dają nam usługi w wybranym hotelu, czasem jest to bardziej istotne niż cena za nocleg. Hotelem godnym polecania jest krakowski Hotel Conrad. Jego lokalizacja daje nam możliwość szybkiego dojazdu w każdy zakątek miasta, a jednocześnie możemy wykorzystać wszystkie atuty tego niezwykle atrakcyjnego turystycznie miejsca.

Dodatkowo hotel ma w ofercie wypożyczalnię rowerów, kijków do nordic walking oraz trójkołowych elektrycznych hulajnóg, więc możemy również aktywnie spędzić czas. Wyjazd dla większych grup. Tego typu wyjazdy często wiążą się z konferencjami, targami lub tematycznymi zjazdami określonej grupy osób. Najlepiej szukać hotelu jak najbliżej miejsca spotkania, aby nie tracić czasu na dojazdy. Jeśli to my musimy zorganizować jakiś event czy zjazd, szukajmy hotelu z salami konferencyjnymi i odpowiednią ilością pokoi dla uczestników. Ważne jest zorganizowanie cateringu dla osób biorących udział w spotkaniu, jednak nie w trakcie odbywania się pokazu czy przemowy. Jeśli grono uczestników spotkania będzie międzynarodowe, starajmy się by hotel był w miarę blisko lotniska lub też aby zapewniał transfer z lotniska i z powrotem.