• Niedziela, 21 lipca 2024

Aranżacja sali bankietowej

Na rynku bankietowym panuje w ostatnich latach gigantyczna konkurencja i każda firma, która chce wynajmować oraz przygotowywać sale dla różnych imprez, musi to robić na najwyższym możliwym poziomie, aby tejże konkurencji dorównać. Podstawowym kluczem do sukcesu jest ustalenie, jakie elementy wystroju sali są najważniejsze dla danego typu wydarzenia i gości, jacy przybędą na bankiet, wesele czy inną uroczystość.

W oparciu o taką wiedzę można tworzyć dobrze dopasowane aranżacje, które będą pasować na różnego rodzaju okazje.

W dzisiejszych czasach rynek sal na wynajem to zdecydowanie rynek konsumenta. Istnieje wiele opcji dla ludzi poszukujących sali na ślub, pierwszą komunię dziecka czy imprezę urodzinową. Trzeba pogodzić się z faktem, że oczekiwania klientów są bardzo zróżnicowane, przez co nie ma jednej recepty na zadowolenie wszystkich, ale celowanie w taki stan rzeczy jest co najwyżej oznaką braku doświadczenia. Często ograniczenia są całkowicie sztywne, jak na przykład właściciel sali będącej w stanie pomieścić 200 osób nie przygotuje wesela dla 120 par, ani też nie będzie opcją dla rodzin organizujących kameralne spotkania urodzinowe dla kilkunastu osób.

Dekoracja sali

Dekorowanie Sali to w dużej mierze kwestia gustu i nie da się w takim przypadku stworzyć kilku prostych zasad pozwalających zawsze osiągać sukces. Tym bardziej, jeśli trzeba się odnieść do popularnych trendów, takich jak chociażby minimalizm.

Sale przynoszące największe dochody to najczęściej sale uniwersalne, które posiadają swój podstawowy wygląd, ale które można dość łatwo przerobić na w zasadzie dowolną okazje poprzez dodanie do nich kilku elementów estetycznych. Takie neutralne sale są domeną hoteli. W neutralnej Sali można też przygotować na przykład bankiet dla firmy połączony z wernisażem artysty w ten sposób, że większa sala będzie podzielona na część artystyczną i socjalną.

Dekoracja stołu bankietowego

Stoliki i krzesła

Są krótkie spotkania i są wielogodzinne, aktywne imprezy, takie jak chociażby większość wesel. Goście nie wychodzą z nich po kilku godzinach. Dlatego przestrzeń przygotowana dla gości i meble, z których będą korzystać, muszą być wygodne i pozwalać na uzyskanie komfortu. W takiej sytuacji trzeba pomyśleć też o potrzebach organizatora, czyli należy przygotować okrycia dla mebli, które można potem szybko zdjąć i uprać.

Dowiedz się więcej na temat aranżacji wnętrz na http://moje-wnetrze.eu/ >>

Klimatyzacja

Klimatyzacja staje się powoli standardem na salach bankietowych. Sale, które ich nie posiadają, są już dzisiaj przestarzałe i trzeba mieć to na uwadze, ponieważ dla wielu gości brak klimatyzacji w sali bankietowej będzie czynnikiem zrywającym natychmiast negocjacje.

Parking

Ogromnie ważne jest też zapewnienie parkingu dla gości. Niezależnie od tego, gdzie sala się znajduje, trzeba do niej dojechać i gdzieś pozostawić samochód.

Odpowiednia kolorystyka

Kiedy przygotowuje się salę dla konkretnej firmy, trzeba pamiętać, by była ona odpowiednio dostosowana do identyfikacji kolorystycznej firmy. Jeśli firma identyfikuje się z kolorem zielonym, dekoracje nie powinny być fioletowe.