• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Co może się przydać w czasie podróży służbowej?

Podróż służbowa to nie kolonizacja obcej planety. Oczywistym faktem jest, że nie trzeba się do niej przygotowywać jak do jakiejś zagrażającej życiu ekspedycji. Przed wyjściem z domu sprawdzamy, czy koszule są wyprasowane i czy w walizce znajdują się wszystkie podstawowe rzeczy.

Nawet jednak w przypadku osób, dla których podróże służbowe to codzienność, pojawia się problem niespodziewanych okoliczności. Dlatego dobrze jest się zastanowić, jakie drobiazgi mogą okazać się pomocne w czasie podróży służbowej i mogą zdusić w zarodku różne problemy. Prezentujemy tutaj drobiazgi o jakich warto pamiętać.

Dodatkowe zasilanie

W dzisiejszym świecie praktycznie niezbędnym elementem wyposażenia każdej podróżującej osoby, nie tylko w celach biznesowych, jest powerbank. To niepozorne urządzenie magazynuje w sobie energie elektryczna. Jest to po prostu akumulator, do którego możemy podłączyć nasze urządzenia elektryczne i naładować je niezależnie od tego, jakie wtyczki znajdują się w naszym otoczeniu i czy w ogóle jakieś wtyczki tam są. Powerbank ładuje się w zwykłym gniazdku, więc kiedy jest okazja do naładowania urządzeń, ładuje się także przenośny akumulator. Wydłuża ona czas pracy urządzeń kilkakrotnie.

Mapy w telefonie i nie tylko

W dzisiejszych czasach nawigacja satelitarna nie jest już absolutnie niczym niezwykłym i posiada ją przy sobie każda osoba – znajduje się ona po prostu w telefonie komórkowym. Sama nawigacja jest ważna, ale w czasie wyjazdu biznesowego warto pomyśleć o czymś więcej. Konkretnie o aplikacjach pomagających w poruszaniu się po obcym terenie.

Przydatne aplikacje na wyjeździe

Takie aplikacje mają coraz większe możliwości i mogą nam na przykład pomóc zaplanować poruszanie się po mieście z komunikacją publiczna lub ułatwić zamawianie taksówki, w której kierowca nie mówiący naszym językiem będzie od razu wiedział, dokąd ma jechać i gdzie w ogóle po nas przyjechać. Z takich aplikacji można też od razu płacić za usługi, co eliminuje wszelkiego rodzaju problemy z walutami i ich wymianą.

Papierowy organizer

Elektronika jest z nami zawsze i wszędzie. Nie zapominamy już o niej w pokoju hotelowym, bo już w drzwiach bylibyśmy bez niej kompletnie zagubieni. W podróży biznesowej warto jednak zadbać także o to, by najważniejsze rzeczy mieć na papierze. Kradzież telefonu się zdarza, czasami nie ma zasięgu, a od czasu do czasu warto jest też coś po prostu napisać na papierze, kiedy chcemy wytłumaczyć, o co nam chodzi.

Odpowiednie stroje

Większość ubrań w czasie podróży biznesowej jest dostosowana do potrzeb podróży biznesowej. Nie zdarzają się jednak sytuacje, w których przez całą dobę jest się na spotkaniu biznesowym. Dlatego trzeba mieć ze sobą także stroje bardziej przystosowane do rekreacji, na przykład dres, w którym pójdzie się do hotelowej siłowni czy na jogging do pobliskiego parku. Chodzi tutaj przede wszystkim o buty, które w wydaniu biznesowym są zazwyczaj wygodne, ale trudno jest już mówić o prawdziwym komforcie.