• Wtorek, 18 czerwca 2024

Co nowego w kinach? Premiery kinowe grudnia 2021 roku

W kolejny tydzień grudnia ponownie wchodzimy do kin z nowymi premierami. W tym tygodniu w kinach mamy szeroki wachlarz opcji filmowych, co jest odejściem od poprzedniego tygodnia. Wśród premier znalazła się polska produkcja oparta na prawdziwej historii oraz horror na podstawie serii gier. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą polskich kin. Więcej na: https://spokeo.pl/

Grudzień w kinach trwa w najlepsze, a wraz z nim kolejne premiery filmowe. Co tym razem warto zobaczyć?

Resident Evil: Witaj w Raccoon City - premiera 3 grudnia 2021 r.
Nowy tydzień premier w kinach rozpoczynamy od Resident Evil: Witaj w Raccoon city, horroru o zombie opartego na serii gier wideo Resident Evil. Przenosimy się w nim do niegdyś świetnie prosperującej siedziby korporacji Umbrella oraz do fikcyjnego Raccoon City, które zostało zamienione w opustoszałe pustkowie. Pod powierzchnią kryje się coś złowrogiego. Wielkie zło, które niegdyś siedziało uśpione, teraz budzi się do życia. Tylko kilka osób może zadecydować o losie miasta, a może i całego świata.

Król Ryszard: Zwycięska rodzina - premiera 3 grudnia 2021 roku
Biograficzny dramat sportowy zatytułowany Król Ryszard: Zwycięska rodzina to kolejna propozycja w kinach w tym tygodniu. Gwiazdą filmu jest Will Smith, a na ekranie pojawia się piosenka Beyonce "Be Alive". Opowiada historię Sereny Williams i Venus Williams, dwóch sióstr, które były tenisistkami. Film pokazuje, jak ich ojciec pomógł im stać się najlepszymi i jak tenis stał się całym ich życiem.

Lokatorka - premiera 3 grudnia 2021 r.
W kinach pojawi się również wstrząsający dramat Lokatorka. Jest to film dramatyczno-sensacyjny oparty na prawdziwej historii, z rewelacyjną, wielokrotnie nagradzaną kreacją Sławomiry Lizińskiej. Film opowiada o życiu mieszkańców mokotowskiej kamienicy. Ich spokojną egzystencję przerywa pojawienie się prawnego właściciela budynku, który zrobi wszystko, by przejąć ich dom. Janina Markowska pewnego dnia znika, ale walczy o prawa mieszkańców. Niedługo potem jej ciało zostaje spalone. Rozpoczyna się zakrojone na szeroką skalę śledztwo, które prowadzi do spisku, w który zamieszane są wysoko postawione osoby, w tym agenci służb i politycy.

Clifford. 
Produkcja dla młodszych widzów była obowiązkową pozycją w ofercie kinowej. W kinach pojawi się łączący animację i live-action film familijny o tytule Clifford. Wielki Czerwony Pies. Produkcja powstała na podstawie książki Normana Bridwella o tym samym tytule. Jest to urocza historia, która spodoba się całej rodzinie, a jej bohaterką jest dziewczynka. Cliffford, uroczy czerwony szczeniak o imieniu Cliffford, jest tym, w którym się zakochuje. Jest tak zakochana w swoim pupilu, że ten urasta do ogromnych rozmiarów.

Więcej: Helios Kielce

premiera

Night of Kings - premiera 3 grudnia 2021 r.
Kolejną propozycją filmową dla przejmującego dramatu jest The Night of Kings, który również opisywany jest jako produkcja fabularno-fantastyczna. Bohaterem The Night of Kings jest młody mężczyzna, który zostaje więźniem. Zostaje przeniesiony do więzienia La Maca na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jego współwięźniowie przejmują kontrolę nad więzieniem. On sam musi opowiedzieć swoją historię.

Szef roku - premiera 3 grudnia 2021 r.
Zupełnie inny klimat panuje przy kolejnej propozycji filmowej. Jest nią hiszpańska komedia "Szef roku". Będzie to opowieść o perypetiach szefa w dużej lokalnej fabryce. Jego marzeniem jest zdobycie prestiżowej nagrody jako najlepszy menedżer biznesowy. Bardzo się stara, ale mimo wysiłków wyniki nie są znaczące. Napotyka wiele przeszkód, w tym byłego pracownika, który jest na niego zły.

I Am Yours - premiera 3 grudnia 2021 r.
Kolejna komedia, tym razem z elementami sci-fi i tym razem produkcji niemieckiej. I Am Yours opowiada o kobiecie, która jest naukowcem i stara się zebrać fundusze na kontynuowanie swoich badań. Bierze ona udział w eksperymencie naukowo-technicznym. Przez trzy tygodnie musi mieszkać z robotem humanoidem. Robot ten został zaprojektowany tak, aby spełnić wszystkie jej życzenia.

Chłopiec z chmur - premiera 3 grudnia 2021 r.
Chłopiec z chmur to francuski film przygodowy, którego bohaterem jest, jak sam tytuł wskazuje, chłopiec z chmur. Ta wzruszająca, pogodna historia opowiada o nim i jego niezwykłej przyjaźni do ptaków, jego skrzydlatych przyjaciół. Ta historia zmienia jego życie na zawsze.

The Ballad of the White Cow - premiera 3 grudnia 2021 r.
Francusko-irańska produkcja, The Ballad of the White Cow, to kolejny dramat w ofercie kinowej w tym tygodniu. Film opowiada historię Miny, młodej kobiety, która została niesłusznie oskarżona i skazana na śmierć przez swojego męża. Władze chcą zamieść sprawę pod dywan, zawstydzając wdowę finansową rekompensatą i przeprosinami. Mina rozpoczyna jednak trudną walkę z bardzo cynicznym systemem o sprawiedliwość.

Miłość, której nie uwierzysz - premiera 3 grudnia 2021 r.
W tym tygodniu propozycje kinowe kończymy filmem Darling, komedia, w którą nie uwierzysz. Produkcja pochodzi z Kazachstanu, a jej bohaterem jest młody mężczyzna, który wkrótce ma zostać ojcem. Aby uczcić tę okazję, wybiera się na ryby. Jego życie jest zagrożone przez zamachowców. Niestety, wyprawa nie okazuje się zbyt udana. Są wśród nich przewrotni właściciele i pracownicy lokalnej stacji benzynowej, psychopatyczny mężczyzna bez oczu oraz jego zwariowani przyjaciele.

Zobacz więcej: https://spokeo.pl/repertuar/