• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Czym zwabić do hotelu gościa biznesowego

Klient biznesowy

Jeśli chodzi o luksusowe hotele to gośćmi tam będą przede wszystkim klienci biznesowi, którzy znaleźli się w podróży służbowej. Obecnie, gdy konkurencja na rynku jest duża hotele nie mogą poprzestawać wyłącznie na kąciku biurowym. Muszą proponować ofertę spełniającą oczekiwania każdego wymagającego klienta. Gość biznesowy średnio zostawi w hotelu cztery razy więcej pieniędzy niż ten indywidualny.

Hotel biznesowy

Hotele prześcigają się między sobą w pozyskiwaniu coraz większej liczby podróżujących biznesmenów, którzy będą się decydować na pobyt w obiekcie w trakcie służbowego wyjazdu. Właściciele hoteli zdają sobie sprawę z tego, że najczęściej nie kończy się na jednym noclegu, ale czasami będą to również dłuższe wyjazdy integracyjne czy konferencje w takim samym miejscu. Dlatego taka oferta dla firm musi być szeroko rozwinięta.

Turystyka biznesowa

Trzeba pamiętać, że turystyka biznesowa jest najbardziej dochodową gałęzią turystyki, a klient będzie tutaj wydawał więcej niż zwykły turystyka. Obecnie w naszym kraju biznesowa turystyka to nawet jedna trzecia całej turystyki. Dużo zmieniło się w tym względzie dzięki temu jak zmienił się nasz rynek w związku z przygotowywaniami do Euro 2012.

Rynek hotelowy

Hotel blisko lotniska

Duże możliwości rozwoju mają również hotele, które przygotowują ofertę skierowaną do osób wymagających miejsca, gdzie będzie bardzo dobra komunikacja. Dlatego obiekty typu airport zlokalizowane blisko lotnisk są bardzo ważną częścią naszego rynku. Takie hotele rzeczywiście mogą liczyć na wielu klientów. Muszą oczywiście poza standardowymi usługami zaoferować również dostęp do Internetu czy darmowy transport z lotniska, dostarczenie bagażu

Każdy obiekt, który chce walczyć o klienta biznesowego musi przygotować bardzo dobrą ofertę połączoną z różnorakimi atrakcjami. Obiekty, które są daleko od głównych szlaków komunikacyjnych muszą zaproponować coś innego, gdy chcą walczyć o klienta. Między innymi modne stają się tam zabiegi SPA, w ten sposób będzie można zabezpieczyć sobie między innymi kwestie związane z równowagą pomiędzy odpoczynkiem a pracą. Odnowa biologiczna oferowana przez hotele cieszy się więc sporym zainteresowaniem i takie hotele mają szansę na walkę o klientów.