• Wtorek, 18 czerwca 2024

Dodatkowe usługi w hotelach

Współcześnie każdy hotel chce starać się o klienta i poprawiać swoją rynkową pozycję. Nie ma się więc co dziwić, że przygotowuje się usługi dla różnych turystów. Chodzi o to, by komfort pobytu był w miarę możliwości jak najwyższy. Klienci mogą więc korzystać z usług takich jak prasowanie, pranie, przechowalnia bagaży, parking, dowóz z lotniska, sejf czy nawet budzenie o określonej przez gościa godzinie.

Barek

Dobry hotel w pokojach dla gości udostępnia barek. Korzystanie z niego wiąże się jednak z dodatkowymi opłatami. Przy wyjeździe z hotelu będzie trzeba rozliczyć się za to wszystko co spożyliśmy z takiego barku.

Kawa i herbata dla gości

W większości hotelu dostajemy kawę i herbatę dla gości bez dodatkowych opłat. Zazwyczaj odbywa się to na zasadzie samoobsługi, goście mają do swojej dyspozycji ekspres i zestawy a kawami i herbatami, z których mogą korzystać.

Udogodnienia w hotelu

W hotelach tworzy się również poza wygodami w pokojach również liczne udogodnienia, z których korzystać możemy poza pokojami. Między innymi dlatego oferowane są nam tam masaże, strefa SPA czy inne wygodne propozycje, które mogą sprawić, że wypoczynek stanie się rzeczywiście przyjemniejszy, da nam więcej radości.

Dostęp do sieci

Praktycznie każdy hotel musi nam obecnie proponować dostęp do sieci. W tych hotelach dobrze usytuowanych pojawia się internet szerokopasmowy, jeśli hotel chce dbać o komfort gości najczęściej przygotowuje obecnie łącze Wi-Fi, z którego wygodnie będzie można korzystać, praktycznie nie będzie ograniczeń w tym zakresie na terenie całego hotelu.

Jakie wyżywienie

Al

Pełny pakiet wyżywienia, w którym można skorzystać z napojów i przekąsek. Tylko część alkoholi będzie wyłączona właśnie z tego pakietu.

UAl

Oferta, w której goście mają do dyspozycji również wszystkie alkohole, a dodatkowo przygotowuje się również dodatkowe pakiety usług, które mają poprawić komfort wypoczynku takie jak masaże, SPA czy korty tenisowe.

BB

Śniadanie poza noclegiem przygotowane dla gości.

HB

Dla gości obiadokolacja oraz śniadanie.

FB

Pakiet trzech posiłków śniadanie, obiad kolacja. Jeśli z hotelu wychodzi się maksymalnie na kilka godzin tak, że na posiłki się wróci będzie to komfortowa opcja.

SC

Pakiet bez wyżywienia, dostępny dla gości będzie tylko aneks kuchenny czy kuchnia i jedzenie samodzielnie można sobie przygotowywać.

PP

Pakiet, gdzie grupy turystyczne dostają żywienie dopasowane pod kątem planu wycieczkowego.

ZPR

Wyżywienie przygotowywane przez hotel do konkretnego wydarzenia, które organizuje.