• Wtorek, 18 czerwca 2024

Dodatkowe usługi w hotelach

Obecnie właściwie we wszystkich hotelach jest duża walka o klientów i oferta jest na coraz lepszym poziomie. Mamy także coraz częściej różnorakie nowe usługi, dzięki którym goście mają mieć komfortowy pobyt. Między innymi dostępne stają się sale konferencyjne, pojawiają się pakiety odnowy biologicznej, sprzedaż biletów na wydarzenia kulturalne, prasowanie, pranie, budzenie na czas.

Barek

W pokojach pojawiają się barki, z których goście mogą bez ograniczeń korzystać, ale takie produkty będą tam jednak dodatkowo płatne. Cennik powinien znajdować się przy barku zaś rozliczenie następuje w momencie wymeldowania.

Kawa i herbata

Dla gości w hotelach podawana jest darmowo kawa i herbata. Najczęściej wszystko jest zorganizowane na takiej zasadzie, że odbywa się bez udziału pracowników, każdy może przygotowywać sobie takie napoje samodzielnie dostępnym ekspresem, do wyboru są różne kawy i herbaty.

W całym hotelu

Oczywiście w całym hotelu pojawiają się różnorakie udogodnienia. Między innymi mamy różne usługi, z których mamy korzystać. Sale bankietowe, konferencyjne, SPA, sauna i wiele innych wygód, dla hotelowych gości.

Internet

Dobry hotel powinien również gwarantować nam dostęp do sieci. Najlepiej, jeśli internet będzie miał charakter szerokopasmowy. Oczywiście coraz częściej pojawia się także darmowy internet Wi-Fi, jak wiadomo w dzisiejszych czasach to najwygodniejsza forma korzystania z sieci w hotelu, bez ograniczeń terytorialnych.

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

To tak opcja, w ramach której mamy kompletne wyżywienie, dodatkowo goście dostają również przekąski, napoje alkoholowe w pewnej ilości.

UAI (Ultra All Inclusive)

Oprócz pełnego wyżywienia będzie można liczyć również na bogatą ofertą napojów alkoholowych w takim pakiecie. Oprócz tego inne usługi umilające pobyt jak SPA.

OV

W tym pakiecie nie będzie wyżywienia. Jeśli ktoś skupia się na wypoczynku na mieście i zwiedzaniu będzie to dla niego opcja.

BB

Opcja, w której goście dostają śniadania

HB

Poza śniadaniami będzie można również liczyć wieczorem na obiadokolację.

FB

Goście dostają śniadanie, obiad i kolację. Najlepsza propozycja dla tych wszystkich osób, które spędzają czas po kilka godzin poza hotelem i na posiłkach się pojawią.

SC

Propozycja bez wyżywienia, ale dostępny dla gości będzie aneks kuchenny i każdy sam może przygotowywać posiłki.

PP

Posiłki są realizowane pod kątem grupy wycieczkowej, która w hotelu się pojawia.

ZPR

Posiłki przygotowywane są przez hotel, dla wydarzenia jakie tam będzie organizowane.