• Wtorek, 18 czerwca 2024

Hotelowe last-minute - przegląd interesujących serwisów

Turystyka nie musi być już przedsięwzięciem kosztownym zwłaszcza, jeśli nie tylko dysponujemy dostępem do Internetu, ale również wiemy, jak korzystać z możliwości, jakie stwarza. W sieci nie brakuje serwisów, których działalność opiera się na promocjach, jeśli więc klient jest osobą spontaniczną, która lubi odrobinę emocji wkradającą się w planowanie wypoczynku, ma on szansę na niejedną niespodziankę. Przegląd serwisów internetowych o takim charakterze rozpoczyna HRS DEALS. Serwis ten można porównać do popularnego w Polsce groupona, choć oferty dotyczą wyłącznie noclegów w ciekawych turystycznie miejscach. Oferty często się zmieniają, są przy tym aktualne zaledwie przez kilka dni.

Z kolei serwis HOTELTONIGHT.COM jest propozycją dla tych turystów, którzy nie lubią niczego planować z wyprzedzeniem, a miejsce w hotelu chcą rezerwować dopiero w dniu przyjazdu. Serwis ma i ten plus, że działa jako aplikacja mobilna. Innym rozwiązaniem, które potrafi zaskoczyć jest z pewnością SUPRICE-HOTEL.COM, a więc serwis z rezerwacyjnymi niespodziankami. Choć blind booking jest rozwiązaniem niemal nieznanym w naszym kraju, na świecie cieszy się już od dawna ogromną popularnością . Osoba, która dokonuje rezerwacji wybiera miasto i okolicę, która ją interesuje. W zamian otrzymuje informacje na temat ceny pobytu i opinii na temat hotelu, jego nazwa do końca jest jednak tajemnicą.

Oczywiście, w pewnym momencie należy poznać również ją, dzieje się tak jednak dopiero w chwili sformalizowania rezerwacji. Jeszcze innym ciekawym rozwiązaniem jest ROOMTRAVELER.COM. Tym razem korzystając z serwisu można komuś pomóc, jego działanie opiera się bowiem na odkupieniu rezerwacji. Cena jest tańsza niż gdziekolwiek indziej, wymaga jednak dostosowania się do ustaleń dotyczących zupełnie innej osoby. Serwis ma i ten plus, że często może pomóc nam samym w odzyskaniu części pieniędzy.