• Wtorek, 18 czerwca 2024

Idealne spotkanie biznesowe – kilka kroków do sukcesu

Spotkanie biznesoweDobrze przygotowane spotkanie biznesowe to duże wyzwanie dla wielu osób. Dlatego warto wiedzieć jak zająć się takim spotkaniem i jego organizacją i na jakie błędy trzeba uważać. Zanim w ogóle przystąpi się do organizacji trzeba się zastanowić jaką formę ma mieć takie spotkanie. Od tego może zależeć jakie rozwiązanie będzie warto wykorzystać przy organizacji.

 

SPOTKANIE SZKOLENIOWE Jeśli organizujemy spotkanie szkoleniowe to cele edukacyjne będą najważniejsze. Uczestnicy musza czuć chęć nauki oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. Sukces będzie przede wszystkim zależał od tego czy uda się ich zbliżyć do siebie. Będzie to możliwe, gdy ustawi się salę w kształcie litery U ponieważ wtedy będzie lepsza interakcja miedzy grupą uczestników.

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE Jeśli chodzi o spotkania integracyjne to warto je organizować poza biurem, ponieważ wtedy uczestnicy będą czuli się bardziej swobodnie i można oczekiwać, że będą bardziej skłonni do integracji.

 

SPOTKANIA PREZENTACYJNE Gdy chce się prezentować nowy produkt czy usługę należy przygotować bardzo dobrze zorganizowaną salę. Najlepiej sprawdzają się sale, które funkcjonują przy hotelach. Ustawia się tam krzesełka w teatralnej formie, dzięki czemu osoba prezentująca produkt jest widoczna bardzo dobrze. W przypadku takich spotkań ważne będzie zaplecze techniczne, które pozwoli w nowoczesny sposób zaprezentować oferowany produkt. Można także wykorzystywać w tym przypadku rozwiązania, które będą identyfikowały firmę i sprawią, że po takim spotkaniu będzie ona dużo lepiej rozpoznawalna.

 

BURZA MÓZGÓW Jeśli organizuje się spotkanie, na którym uczestnicy mają się wymieniać poglądami to trzeba ustawić taką formę stołów, w której wszyscy będą się widzieli i będą mogli dyskutować. W ten sposób będzie można najłatwiej osiągnąć cel takiego spotkania i rzeczywiście wyniki burzy mózgów będą najlepsze. Na pewno warto tutaj zadbać o luźną i przyjazną atmosferę, tak by żadne z uczestników nie obawiał się wyrażać swojego zdania na konkretny temat.

 

TWOJA CHECK LISTA Organizując spotkanie niezależnie od tego na jak wiele osób będzie ono przygotowane trzeba zadbać o kilka kwestii, które mogą sprawić, że wszystko się uda. Między innymi należy zadbać o określenie rezerwacji sali i przygotować rozliczenie z firmą, która będzie ją wynajmowała. Musimy zadbać o zaproszenie wszystkich gości i aktualizowanie ich liczby. Przygotować należy sale konferencyjne i postarać się o znalezienie dobrego menu. Podczas spotkania trzeba kierować cały przedsięwzięciem a uczestników wcześniej informować o tym co będzie się na spotkaniach działo.