• Wtorek, 18 czerwca 2024

Jak skutecznie szukać taniego hotelu?

Coraz więcej osób odkrywa ze zdumieniem, że przyjemność sprawia im nie tylko samo planowanie wyjazdów, ale również spanie w hotelach i przemieszczanie się przy zastosowaniu możliwości, jakie stwarza system internetowej rezerwacji oraz dostęp do tanich lotów. Jeśli więc można mówić o jakichkolwiek ograniczeniach, wynikają one przede wszystkim z braku dostępu do usystematyzowanej wiedzy na temat tego, jak i gdzie szukać noclegu, czego unikać i na co zwracać szczególną uwagę. Rezerwacja noclegów wcale nie musi być więc trudnym zadaniem dostępnym jedynie dla nielicznych. Pierwszym krokiem jest ustalenie miejsca, do którego się udajemy ze szczególnym uwzględnieniem tego, jak daleko jest ono położone w odniesieniu do lotniska. Jeśli więc port lotniczy jest oddalony od ścisłego centrum miasta, a my decydujemy się na dość późny przylot, warto zastanowić się nad tym, czy pierwszy nocleg nie powinien znajdować się w niewielkiej odległości od lotniska.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy przylatujemy przed lub po południu, wówczas bowiem mamy szansę na dojazd. Kolejnym dobrym posunięciem jest analiza możliwości i cen charakterystycznych dla komunikacji miejskiej. Naprawdę atrakcyjny nocleg wcale nie musi znajdować się w ścisłym centrum miasta zwłaszcza, że pewne oddalenie od niego wcale nie oznacza, że nie mamy szans na dostanie się pod wskazany adres. Statystyki potwierdzają, że w Europie hotele zlokalizowane poza centrum są nawet o trzydzieści procent tańsze, a ta wartość zachęca do poszukiwania. Oczywiście, każdy ma nieco inne wymagania, podczas poszukiwania noclegu warto jednak postawić sobie pytanie o to, czy rzeczywiście aż tak bardzo zależy nam na wielkich wygodach. Jeśli więc w planie mamy przede wszystkim zwiedzanie, a nie odpoczynek w saunie, możemy zrezygnować z kilku udogodnień. Oczywiście, są i takie kwestie, których nie można ignorować. Duże znaczenie ma w tym kontekście bezawaryjna łazienka oraz maksymalnie wygodne łóżko, a w krajach o gorącym klimacie również sprawna klimatyzacja. Ostatnim krokiem wydaje się być próba odpowiedzi na pytanie o to, jakie są nasze możliwości finansowe. Jeśli i one zostaną zdefiniowane, możemy zainaugurować poszukiwania.

Co ważne, nie trzeba wcale wywarzać dawno otwartych drzwi, sporym ułatwieniem może okazać się bowiem Internet i możliwości, jakie stwarza. Na pierwszy plan wysuwają się w tym kontekście portale hotelarskie, a więc specjalne serwisy, które powstają po to, aby grupować oferty. Na ogół konieczne jest założenie w ich konta i podanie prawdziwych danych osobowych. Niekiedy konieczne jest też posiadanie karty kredytowej. Pierwszym z takich serwisów jest z pewnością BOOKING.COM – serwis cieszący się największą popularnością, a tym samym również w największym stopniu godny zaufania. Jego znakiem rozpoznawczym jest między innymi program korzyści przygotowany z myślą o stałych klientach, a także możliwość zapisania się do listy mailingowej systematycznie informującej nas o ofertach last minute. Osoby analizujące zawartość portalu szybko dostrzegają, że znajdują się tu nie tylko oferty hoteli, ale również pensjonatów, a nawet hosteli. Serwis dba jednak o to, aby nie było ofert przypadkowych, miejsca mało znane nie mają tu więc racji bytu.

Pokój hotelowy w ostatniej chwili Ciekawym rozwiązaniem są też mapy miast, na których zaznaczone są wszystkie hotele. Umożliwia to szybką ocenę tego, na ile atrakcyjna jest dana oferta. Nie można nie docenić i tego, że Booking interweniuje wtedy, gdy na linii hotel-klient pojawiają się konflikty. Co ważne, interwencja wypada na korzyść klienta. Najpoważniejszym konkurentem wydaje się być dla niego serwis HOTELS.COM ceniony między innymi za to, że jest dostępny również w języku polskim. I on daje nam gwarancję najniższej ceny, poleca przy tym program lojalnościowy, dzięki któremu po dziesięciu płatnych noclegach można liczyć na jeden gratis. Wśród innych serwisów na wzmiankowanie zasługuje HOTELS.ITAKA.PL, a więc wyszukiwarka jednego z najpopularniejszych biur podróży oraz LATEROOMS.COM słynący ze swoich specjalnych ofert.