• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Jak udekorować salę weselną?

dekoracja sali weselnejJeden z największych dylematów młodych par odnoszących się do dekoracji sali weselnej dotyczy tego, czy na krok taki zdecydować się samodzielnie, czy też skorzystać ze wsparcia ze strony profesjonalisty. Postawienie na własną kreatywność często sprawia, że efekt końcowy jest raczej negatywnym zaskoczeniem, jeśli jednak chcemy profesjonalnego wsparcia, zawsze wiąże się ono z dość wysokim kosztem.

Najczęściej sala dekorowana jest z wykorzystaniem świeżych kwiatów. Wykorzystuje się je zarówno do ozdobienia stołu młodej pary, jak i stołów należących do biesiadników. Kwiaty są też znakomitym rozwiązaniem, gdy chcemy udekorować kościół i samochód, a czasem pojawiają się nawet na nakryciach krzeseł. Innym rozwiązaniem w szczególny sposób zasługującym na uznanie są świecie ozdobne, które pojawiają się zarówno na specjalnych stojakach, jak i w szkle. Ich efekt można docenić zwłaszcza w nocy, sala wygląda bowiem wówczas szczególnie romantycznie.

Na stołach coraz częściej pojawia się też organza – element szczególnie wdzięczny ze względu na możliwości kolorystyczne. W niepamięć odchodzą z kolei balony, choć nadal są one ciekawym pomysłem na dekoracje ślubne. Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno to właśnie one były jej wiodącym elementem.

przystrojenie sali weselnejPoszukując ciekawych rozwiązań nie można zapomnieć tez o szkle przybierającym zarówno postać szarych kul z kwiatami, jak i mis oraz kielichów. Jeśli szkło jest udekorowane w profesjonalny sposób, staje się pomysłem na nietuzinkową dekorację weselną.

Myśląc o ciekawych efektach nie można zapomnieć także o odpowiednim świetle, jeśli jest bowiem dobrane we właściwy sposób, z powodzeniem może stanowić jedyną dekorację. Z innych dekoracji wypada wspomnieć o płatkach róż, piórkach oraz o złotym i srebrnym konfetti. Oczywiście, planując dekoracje należy zwrócić uwagę na to, w jakim kolorze są zarówno ściany, jak i meble.