• Wtorek, 18 czerwca 2024

Jak urządzić salę bankietową w najlepszym stylu?

Aranżacja i wyposażenie sali bankietowej

Aranżacja i dobre wyposażenie sali bankietowej to dla każdego właściciela połowa sukcesu w tym biznesie. W świadomości obecnych konsumentów nie tylko jakość posiłków odgrywa główna rolę, ale także piękno i subtelność wystroju, która musi emanować swym urokiem do potencjalnych klientów. nawet najlepsze jedzenie podane w brzydkim, słabo oświetlonym lokalu, nie będzie smakowało i nie odda w pełni swoich walorów. (http://www.conradhotel.pl/pl/bankiety_i_catering.html) Jeśli chcemy prowadzić salę bankietową i odnosić sukcesy, to trzeba postawić nie tylko na znakomitych kucharzy, którzy wyczarują wspaniałe potrawy dla gości, ale także na wystrój stołów, krzeseł, ścian i podłogi, o czym niekiedy jeszcze właściciele zapominają.

Wartość wynajmu

Sali zależy od wszystkich czynników, liczy się praktycznie każdy szczegół, a klienci są obecnie naprawdę wymagający. Mając dobrze wyposażony lokal oraz świetną kuchnię, możemy świadomie dyktować ceny i być konkurencją dla całego towarzystwa restauracyjnego w okolicy. Jeśli otworzyliśmy salę bankietową i jesteśmy zdecydowani zarabiać na przyjęciach organizowanych w tym miejscu, to zwróćmy już od samego początku uwagę na wszystko. Bardzo dokładnie zaplanujmy zastawę, obrusy, wygląd stołów i krzeseł, a także roślin jakie będą się znajdować na sali i oświetlenia. Bardzo duże znaczenie ma też zagospodarowanie przestrzenne całego pomieszczenia.

Niezbędnik na bankiecie

Stół i krzesła

Największą uwagę gości zawsze skupia stół oraz krzesła. Zadbajmy o ich elegancką formę i detale dekoracji. To szyk i elegancja takich elementów stanowi o wytworności i prestiżu lokalu. Stoły na czterech nogach krępują ruchy gości, najlepszym rozwiązaniem jest stół z jedną, szeroką nogą pośrodku. Ważny jest także blat stołu i jego kształt, najciekawsza formą jest blat okrągły, ale w dużej mierze zależy to od gustu restauratora i jego pomysłów na wykończenie wnętrza. odnośnie koloru to polecamy jasne odcienie brązu, ewentualnie ciemny brąz, są to klasyczne kolory które zawsze się sprawdzą w każdej sytuacji. Krzesła bankietowe powinny być wykonane z trwałych materiałów, bardzo dobrze wygląda skóra ekologiczna.