• Wtorek, 18 czerwca 2024

Jaki nocleg w Płocku wybrać?

Płock to piękne miasto, często omijane przez turystów. Władze miasta pragną jednak to zmienić. Raz w roku w Płocku odbywa się festiwal muzyczny Audioriver. W dniach trawa festiwalu miasto tętni życiem festiwalu. Oprócz dobrej muzyki możemy nacieszyć oko pięknymi widokami. Główna część Audioriver odbywa się na malowniczej plaży nad Wisłą, nad którą wznosi się Wzgórze Tumskie i popularna wśród mieszkańców oraz turystów skarpa, oblegana również podczas audioriverowych koncertów na scenie głównej. Co jeszcze warto zobaczyć w Płocku? Przede wszystkim jest to wyżej wspomniane Wzgórze Tumskie, jest to po prostu wysoki brzeg. Z tego miejsca mamy piękny widok na miasto, a także możemy zwiedzić muzea. Kolejną atrakcją jest Muzeum Mazowieckie, znajduje się ono na ulicy Tumskiej 8, znajdują się tam najpiękniejsze zbiory sztuki secesyjnej. Podczas swojego pobytu w Płocku możesz przejść cały miejski szlak gotyku oraz szlak filmów kręconych właśnie w tym mieście. Była tu kręcona między innymi Stawka większa niż życie, Pan Kleks w kosmosie i Szatan z siódmej klasy. W okolicach Płocka cumował statek z Rejsu.

Nocleg w Płocku na każdą kieszeń

Zaczniemy od hoteli w centrum miasta. Jak wiadomo, za dobrą lokalizację się płaci jednak ceny hoteli w Płocku nie, aż takie przerażające. W hotelu możesz liczyć na śniadanie oraz dodatkowe atrakcje takie jak basen, czy SPA.

Kolejnym typem miejsca noclegowego w Płocku są apartamenty, czyli po prostu wynajem mieszkania na kilka dni. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie niezależność, a w Płocku chcą poczuć się jak w domu. Tutaj warto zwrócić przede wszystkim na lokalizację i cenę. Najlepiej kierować się także opinią innych. Na zdjęciach wszystko może wyglądać pięknie, a potem rzeczywistość okazuje się rozczarowująca.

Najtańszym miejscem noclegowym w Płocku są hostele. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie boją się wyzwań. Pokój w hostelu najczęściej jest dzielony w wieloma zupełnie obcymi osobami. Co za tym idzie, dzielimy także łazienkę. Wybierając tę opcję warto się zastanowić co zrobisz z bagażem podczas, gdy będziesz się dobrze bawić na koncercie, Zaletą tego rozwiązania jest oczywiście cena.

Niezależnie czy szukasz noclegu na jedną noc, czy na kilka dni warto jest poświęcić chwilę czasu na wybranie odpowiedniej oferty. W końcu od naszej decyzji zależy to, jaki przebieg będzie miał nasz pobyt w danym miejscu. Wiele ciekawych ofert noclegu w Płocku znajdziesz tutaj: https://noclegi.pinbook.pl/plock