• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Jakie meble do przedpokoju?

Chociaż jest wizytówką domu, często lekceważymy jego aranżację. Przedpokój zazwyczaj nie ma zbyt dużych rozmiarów, dlatego jego urządzenie nie jest proste. Gdy dochodzą do tego nieobstawne ściany, wtedy jest to nie lada wyzwanie. Jak sprawić, by przedpokój był piękny i funkcjonalny?

Meble na wymiar

Meble do przedpokoju robione na wymiar, to komfortowe rozwiązanie. Dzięki temu można wykorzystać optymalnie dostępną przestrzeń. Szafy do przedpokoju z przesuwnymi drzwiami, mogą wypełnić wnękę lub pozwolą zabudować całą ścianę. Taki mebel, to nie tylko schowek na płaszcze, ale można w nim zmieścić różne domowe sprzęty. To świetne miejsce na przechowywanie składanej suszarki, deski do prasowania, czy odkurzacza. Warto pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu szafy w szuflady i półki.

Szafa wnękowa może mieć drzwi przesuwne lub składane. Nie zajmą one przestrzeni w czasie otwierania. Na dużą uwagę zasługują fronty szafy. Mogą być lustrzane, wtedy optycznie powiększą przestrzeń. W przedpokoju nie może być zbyt wielu mebli i ozdób, gdyż wyglądałby na przeładowany. Dlatego fronty szafy powinny pełnić rolę dekoracyjną. Mogą być na wysoki połysk. To nie tylko modne i eleganckie, ale także mające wpływ na postrzeganie optyczne.

W dużym przedpokoju sprawdzi się szafa wolnostojąca. Elegancki mebel, wykonany z drewna, będzie ozdobą wnętrza. Szafy do przedpokoju, który jest wąski i długi powinny być niewysokie i lekkie. Dzięki temu skrócą wizualnie wnętrze. W małej przestrzeni lepiej wyglądają jasne meble. W połączeniu z jasnymi ścianami, dadzą efekt powiększenia pomieszczenia i lekkości. Wielkość mebli musi być dostosowana do wielkości wnętrza. Wysokie szafy w długim i wąskim przedpokoju, ustawione przy dłuższej ściany, sprawią, że będzie wydawał się on jeszcze węższy.

Szafka na buty

Szafka na buty, to kolejny ważny element urządzenia przedpokoju. Dzięki niej zapanujemy nad ilością obuwia. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by wybierać modele z uchylnymi frontami. Nie zaburzają one ciągów komunikacyjnych. Sklepy oferują różne modele szafek na buty. Warto wziąć pod uwagę szafkę z siedziskiem. Pozwala ona na komfortowe zakładanie butów.

Wieszak

Trudno wyobrazić sobie przedpokój bez wieszaka. W zależności od ilości miejsca, jakim dysponujemy, możemy wybrać wieszak stojący lub wiszący. W dużym przedpokoju wieszak stojący, może być jego główną ozdobą. Ważne, by miał miejsce nie tylko na płaszcze, ale też na nakrycia głowy i parasole. Wieszak wiszący sprawdzi się w małej przestrzeni. Może być w formie tablicy z półką lub listwy. Bardzo ważne jest, by regularnie zdejmować ubrania na nim wiszące. Ich nadmiar stwarza wrażenie bałaganu i przeładowania.

Gotowy zestaw mebli do przedpokoju

Zestaw mebli do przedpokoju, to bezpieczny sposób na jego urządzenie. Mamy pewność, że meble idealnie do siebie pasują stylem i kolorem. Decydując się na taki zakup, koniecznie musimy dokładnie wymierzyć dostępne miejsce. Meble nie tylko muszą dobrze wyglądać, ale też pasować do kształtu przedpokoju, jego rozmiaru, uwzględniać ciągi komunikacyjne. W małej przestrzeni może to być niełatwe.

Oświetlenie

Światło odgrywa dużą rolę w przedpokoju. Warto zrezygnować z jednego punktu świetlnego na rzecz kilku, które doświetlą wszystkie kąty. Dzięki temu zyskamy wizualne zwiększenie przestrzeni. W połączeniu z dużym lustrem, które odbija pustą ścianę i światło, uzyskamy bardzo korzystny efekt.

Aranżacja

Przedpokój powinien być nie tylko funkcjonalny, ale też elegancki i przytulny. To on decyduje o pierwszym wrażeniu osoby wchodzącej. Dlatego rezygnujemy z nadmiaru ozdób, które zagracają wnętrze. Musi pasować stylem do reszty mieszkania. W wąskim przedpokoju korzystne efekty może dać tapeta w pionowe pasy, która optycznie poszerzy pomieszczenie. Kolory: biały, beżowy, kremowy, rozświetlą i nadadzą mu elegancji.

Urządzając przedpokój należy zacząć od starannych pomiarów z uwzględnieniem ciągów komunikacyjnych. Bardzo ważne są drzwi i sposób ich otwierania. Mogą one kolidować z drzwiami od szafy. Należy zwrócić na to uwagę. Warto pamiętać o tym, że to często użytkowane miejsce, dlatego podłoga powinna być odporna na zabrudzenia, zmoczenia i mieć wysoki poziom ścieralności. Dobrze urządzony przedpokój będzie wygodny, funkcjonalny i miły dla oka.