• Wtorek, 18 czerwca 2024

Obrączki ślubne: kiedy należy je kupić?

Osoby planujące wziąć ślub, mają mnóstwo różnego rodzaju zadań na głowie. Muszą między innymi zamówić termin o fotografa, kamerzysty czy też wybrać odpowiednią salę ślubną. Ilość zadań jest naprawdę duża, dlatego też trzeba dobrze je rozplanować pod względem czasowym. Kiedy zatem warto zakupić obrączki ślubne, aby wyrobić się ze wszystkim w czasie?

Wybieramy obrączki ślubne

Na samym początku należy jednak zdecydować, jakie obrączki ślubne wybrać. Wykonuje się je przede wszystkim ze złota. Może być ono żółte, czyli najbardziej klasyczne i najbardziej popularne. Jednak dziś wiele osób decyduje się również na obrączki wykonana z białego złota, ponieważ wpisują się one bardziej we współczesne trendy. Na rynku jest także sporo obrączek wykonanych z różowego złota. Niektóre modele łączą w sobie te trzy kolory, tworząc eleganckie miksy. Oczywiście warto wcześniej przejrzeć katalogi obrączek ślubnych, zobaczyć jakie modele są popularne w danym czasie i co jest na topie. Oczywiście im bardziej klasyczny model, tym lepiej. Z czasem obrączki nie wyjdą z mody, cały czas będą wyglądały dobrze i co najważniejsze, klasyka zazwyczaj nam się "nie opatrzy".

Dziś coraz częściej pary decydują się także na to, aby ozdabiać dodatkowo czymś swoje obrączki. Szczególnie jest to zauważalne w obrączkach damskich. Mogą one posiadać dodatkowo jakieś kamienie ozdobne, przykładowo brylant czy też diament. Może występować ich kilka, obrączka może z przodu cała być nim wysadzana. Jest tak naprawdę wiele opcji i jeśli mamy jakieś specjalne życzenia, to jubiler jest w stanie je zrealizować.

Niektóre pary ze względu na ograniczone środki finansowe, przetapia także posiadane już złoto lub stare obrączki przykładowo dziadków. Wówczas można z nich wykonać zupełnie nowe i co najważniejsze, znacznie mniejszym kosztem. Jest to dość powszechna praktyka i jeśli mamy taką możliwość, to warto abyśmy z niej skorzystali.

Dziś wiele obrączek jest także grawerowanych. Zazwyczaj taki grawer jest dodawany za darmo do usługi wykonywania takich obrączek. Warto zatem z niego skorzystać. Można wybrać grawer w formie daty, mogą być to również imiona.

Kiedy należy kupić obrączki na ślub?

Kiedy natomiast należy zacząć interesować się tym tematem? Tak naprawdę im szybciej, tym lepiej. Określa się, że najlepiej pomyśleć o tym już pół roku przed ślubem. Wówczas mamy zapas czasu i jeśli coś nie pójdzie zgodnie z planem, zawsze jesteśmy w stanie wprowadzić jakieś modyfikacje. Jednak ostatecznym terminem, jest mniej więcej 3 miesiące przed wyznaczonym terminem ślubu.

Co ostatecznie może pójść nie tak? Salony jubilerskie, tak naprawdę są w stanie zawsze dotrzymać terminów. Jednak może się okazać, że chcemy wprowadzić jakieś poprawki, dodać może grawer lub jakiś kamień ozdobny. Wówczas nie będziemy mieć czasu na to, aby dokonać zmian, co może okazać się dla nas frustrujące. Dlatego im szybciej rozpoczniemy ten temat, tym szybciej uda nam się to wszystko załatwić.

Wiele osób kupuje obrączki ślubne nawet kilka lat przed ślubem. Nie jest to jednak do końca dobre rozwiązanie, ponieważ w tym czasie naprawdę sporo jest w stanie się zmienić. Może ulec zmianie chociażby nasza waga. Nie zaleca się również kupowania obrączek gdy nasze palce są spuchnięte, a do takich sytuacji czasem dochodzi latem. Musimy także wybierając obrączki zwrócić uwagę na to, jak są one dopasowane do palca. Muszą być nieco ciasne, co nie zawsze nam odpowiada. Jednak obrączka musi solidnie trzymać się na palcu i nie spadać. Poza tym zazwyczaj nie ściągamy jej zbyt często, co także warto wziąć pod uwagę.

Obrączki ślubne w Krakowie

Zakup obrączek ślubnych, jest możliwy tak naprawdę w każdym mieście w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się także na to, aby zakupić je poprzez internet. To niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ w jednej chwili jesteśmy w stanie przejrzeć pełną ofertę salonu jubilerskiego. Najlepiej jest zdecydować się na skorzystanie z salonów, które mają określoną renomę, sporo opinii od klientów i zaufanie wśród konsumentów. Wówczas będziemy mogli być pewni, że zakup dojdzie do skutku i nie będzie z nim żadnego problemu.

Zakupić można między innymi obrączki ślubne w Krakowie. Miasto to posiada na swoim terenie mnóstwo dobrych salonów jubilerskich, oferujących usługi na najwyższym poziomie. Kupowanie obrączek w większych miastach, jest bez wątpienia łatwiejszym zadaniem. Można bowiem porównać sobie ofertę różnego rodzaju salonów jubilerskich i znaleźć ten, który zaoferuje nam najlepszą cenę za nasze obrączki.