• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Odrobina hotelowych porad i wskazówek.

Poruszając się w gąszczu informacji i ofert hotelowych, warto pamiętać o kilku wskazówkach i poradach. - korzystajmy z kodów rabatowych jakie oferują poszczególne serwisy rezerwacji hotelowych, szczególnie te zagraniczne. Łatwo je wyszukać wpisując w wyszukiwarkę hasła typu voucher, coupon, promo code. - jeśli spodobała nam się oferta hotelowa na serwisie, sprawdźmy dodatkowo stronę własną hotelu, gdzie pojawiają się niekiedy promocje i oferty jakich nie znajdziemy w żadnym innym miejscu, a są dla nas bardziej korzystne niż te z serwisowych rezerwacji. - niekiedy warto mieć aplikację mobilna i prze nią dokonać rezerwacji, gdyż bardziej się opłaca. - warto zbierać punkty na karcie członkowskiej jaką dają sieci hotelowe takie jak na przykład Accor Hotel lub IHG, gdzie oferty lojalnościowe są naprawdę korzystne dla posiadacza.

Warto śledzić ich akcje promocyjne, ponieważ często oferują specjalny program w którym po wykonaniu pewnego zadania, otrzymuje się punkty które wystarczą na opłacenie nawet kilkunastu noclegów. Jest to bardzo korzystne dla posiadacza karty lojalnościowej. - przed rezerwacją sprawdźmy czy w hotelu będzie pobierana opłata za dodatek klimatyczny czy podatek miejski, lub inne kwoty, nie zawsze wymienione w ofercie. Jeśli tak będzie, to atrakcyjność danej oferty znacznie spada. - jeśli pokój nie spełnia wymogów jakie określiliśmy w rezerwacji, nie wahajmy się prosić o zmianę pokoju. Tak samo w przypadku awarii czy braku rezerwowanego sprzętu w pokojach. - sprawdźmy od której do której trwa doba hotelowa, nie w każdym hotelu jest tak samo.

Zdarzają się sytuację gdzie musimy np. o godzinę później się wymeldować lub zameldować. - płacąc z góry zaliczkę czy rezerwację lepiej wdrukować potwierdzenie wpłaty i mieć je przy sobie. - zawsze można poprosić o przechowanie bagażu w hotelu przez kilka godzin. - w wielu hotelach warto sprawdzić dostęp do internetu, nie zawsze jest to Wi-Fi, czasami jest wymagany kabel,. Może się także okazać, że dostęp jest tylko w specjalnie wyznaczonym miejscu lub recepcji i nie będzie można pracować na laptopie w pokoju, co w obecnych czasach może mocno skomplikować sytuację. - nie korzystajmy ze szklanek w hotelowych pokojach, używajmy tylko jednorazowych kubeczków opakowanych oryginalnie, jeśli są dostępne. Niestety szklanki bardzo często nie są myte w zmywarkach z powodu braku czasu, są tylko przecierane powierzchownie by nie było widać śladów użytkowania.