• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Usługi dodatkowe dostępne i oferowane w hotelach

Obecnie hotele mają dla nas szeroką ofertę, w ramach której są nam proponowane usługi dodatkowe dla gości. Mamy takie propozycje jak pralnia, room service, taksówki, sprzedaż biletów, informacja turystyczna, pralnia, przechowanie bagażu, przechowanie w sejfie cennych rzeczy.

Barek

Z usługą taką można się spotkać praktycznie w każdym hotelu, najczęściej związana będzie z dodatkową opłata. Produkty jakie znajdują się w barku można spożywać bez ograniczeń. Rozliczenie za to co spożyliśmy następuje po wymeldowaniu z pokoju. Powinien być tam cennik takiego barku.

Kawa, herbata

Zdecydowana większość hoteli obecnie ma dostęp do darmowej kawy i herbaty, którą można sobie samodzielnie przygotować. W takiej ofercie najczęściej hotel stawia na własny ekspres i przygotowuje się bazę z herbatami, z której goście mogą korzystać.

Poza pokojem

Udogodnienia pojawiają się również poza pokojem i są uzależnione od tego jaki standard ma dany hotel. Znajdziemy tam basen, saunę, fitness, siłownię, odnowę biologiczną, sklep z biżuterią, sale konferencyjne oraz prasowanie czy też sprzęty do rekreacji.

Sieć internetowa

Obecnie hotele gwarantować mogą gościom dostęp do sieci i praktycznie wszędzie możemy z niej korzystać. W lepszych hotelach mamy również dostęp do sieci szerokopasmowej. Coraz częściej również oferowana jest nam sieć bezprzewodowa Wi-Fi, dzięki czemu w całym hotelu będzie można z internetu korzystać. Coraz częściej hotele chcą oferować internet w najwygodniejszej dla użytkownika formie.

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

Propozycje, w ramach których mamy możliwosć otrzymania pełnego wyżywienia, do tego dostęp do napojów I przekąsek. Ewentualnie są ograniczenia, jak chodzi o alkohole z jakich można korzystać.

UAI (Ultra All Inclusive)

Jeszcze szerszy pakiet wyżywienia, w którym do naszej dyspozycji będą również dodatkowe napoje alkoholowe, niektóre hotele starają się także wprowadzać pakiety usług z zakresu odnowy biologicznej.

OV

W tej ofercie nie będzie wyżywienia. Jest to opcja dla osób, które czas spędzają poza hotelem i ta opcja jest dla nich najwygodniejsza.

BB (Bed and Breakfast)

W cenie pojawia się także śniadanie dla gości.

HB (Half Board)

Dla gości dostępne jest śniadanie oraz obiadokolacja.

FB (Full Board)

Oferta, w ramach której dostawać będziemy śniadanie, obiad i kolację. Jeśli ktoś wyjeżdża na kilka godzin maksymalnie to ta opcja będzie dla niego najlepsza.

SC (Self Catering)

W tym pakiecie nie ma żadnych posiłków. dostajemy jedynie możliwość korzystania z kuchni albo aneksu, gdzie każdy może sobie sam przygotowywać posiłki

PP

Posiłki są przygotowywane pakietowo dla jednego turnusu, dopasowane do realizowanych planów wycieczkowych.

ZPR

Tutaj mamy wyżywienie, które jest określone dokładnie w opisie hotelu, gdzie realizowana jest impreza turystyczna.