• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Wybór idealnej sali bankietowej - poradnik część druga

Ilość miejsca w sali weselnej

Upychanie w salach największej możliwej liczby gości jest bardzo często spotykane i właściciele chętnie stosują takie praktyki. Zanim więc będziemy salę wybierać musimy tą kwestię dobrze sprawdzić i rzeczywiście skontrolować czy na Sali będzie można zobaczyć rozstawione stoły z krzesłami by ocenić czy to upychania akurat nie będzie dotyczyło tej konkretnej Sali na jaką będziemy chcieli się zdecydować.

Warto pamiętać, że wesele trwa wiele godzin, dlatego będzie dobrze, gdy uczestnicy będą mieli troszkę swobody i to ustawienie krzeseł jest rzeczywiście bardzo ważne. Jednocześnie te przestrzenie nie mogą być zbyt duże. Trzeba pamiętać, że to nie będzie również komfortowe, może powodować, że dystans będzie zbyt duży.

Jedzenie, menu

Oczywiście trudno będzie się odnosić do jedzenia bo to zawsze kwestia gustu i każdy może mieć inne oczekiwania. jedna osoba będzie lubiła flaczki, inna rosół. Jednak mamy kilka zasad. Najważniejsze, by sala gwarantowała nam przygotowywanie jedzenia ze świeżych produktów. czasami także zbyt duża ilość posiłków nie będzie odpowiednia, ponieważ wtedy nie będzie ich można przygotować na świeżo, ale sale będą się decydowały na mrożonki.

To oczywiście poważny kłopot, ponieważ takie jedzenie już nie będzie tak smaczne i po prostu może się nie sprawdzić. lepiej więc dobrze skontrolować to co sala ma nam do zaoferowania i czy rzeczywiście z tej oferty będziemy zadowoleni. Jeśli podawany będzie alkohol musimy pamiętać, by choć w części postawić na nieco bardziej tłuste jedzenie, które zminimalizuje wpływ alkoholu.

Ilość obsługi

Liczy się, że powinien być jeden kelner na 10 gości. W salach weselnych jednak będzie zawsze mniej. Minimum na 100 osób powinno być 5 osób obsługi. Niekiedy taka ilość kelnerów wystarczy, ale pamiętajmy, by były to osoby dobrze przygotowane.

Oferta bankietowa

Wystrój, oświetlenie sali bankietowej

Dekorowanie Sali to jeszcze inna sprawa, tutaj każdy tez ma swoje oczekiwania i potrzeby. Warto sprawdzać jak sala będzie się prezentować na surowo, bez jakiekolwiek ozdoby. Czasami może się bowiem okazać, że to już będzie wystarczać. Obecnie eleganckie sale mają to do siebie, że nie trzeba już decydować się na różne dodatki.

Akustyka

To ważna kwestia, pamiętajmy, że nowoczesny sprzęt to jedno, ale jeśli sala będzie źle zbudowana to bardzo szybko się okaże, że nawet najlepszy sprzęt nic tu nie da i efekt będzie taki, że nie będzie można liczyć na udaną zabawę.

Zasilanie

Sala powinna mieć bardzo dobrze przygotowaną instalację, a dodatkowo będzie również bardzo ważne, by znalazła się tam opcja gwarantująca jakieś inne zasilanie na wypadek awarii, tak by nie okazało się, że zabawa musi być przerwana.