• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Wybór idealnej sali bankietowej - poradnik część pierwsza

Organizacja wesela

Zabierając się do organizacji wesela zaraz po wyborze partnera trzeba zacząć szukać dla siebie miejsca, gdzie odbędzie się wesele. W tym króciutkim poradniku postaramy się krótko powiedzieć o tym jak wyglądają te kwestie, które przy podjęciu decyzji muszą być najważniejsze. Oczywiście znalezienie idealnego lokalu nie będzie proste. Sami musimy podjąć decyzję jakie kwestie akurat dla nas są najważniejsze a co będzie można traktować z przymrużeniem oka.

Opinia znajomych, a opinie internetowe

Najlepszą opcją będą dla nas opinie znajomych, którzy byli już na takiej Sali weselnej. Do opinii w sieci należy podchodzić z dużą dozą ostrożności. Niekiedy pochwalne wpisy są po prostu kupowane, a negatywne mogą wynikać z działania konkurencji. Niewątpliwie marketing szeptany obecnie jest bardzo mocno rozwinięty. Dlatego trzeba umieć samodzielnie ocenić, które opinie są godne uwagi.

Lokalizacja sali na wesele

Fajnie będzie, gdy sala znajdzie się w ciekawej lokalizacji. Jeśli sala weselna będzie niekorzystnie położona to niestety bardzo szybko może się okazać się, że będzie to nieprzyjemne miejsce, gdzie goście nie będą się dobrze czuć. Sprawdzają się takie miejsca, które są położone nieco na uboczu w bliskiej odległości do pewnych terenów zielonych. Tam na pewno będziemy się bardzo dobrze czuli, będzie to konkretne miejsce, gdzie nie będzie się trzeba obawiać o warunki.

Kontakt z właścicielem/menadżerem

Na pewno estetyka Sali jest bardzo ważna, ale liczy się również to jak wyglądać będzie kwestia kontaktu z właścicielem czy menadżerem. Jeśli od początku widzimy, że taki kontakt nie wygląda dobrze i trudno się dogadać to bardzo szybko okaże się, że będziemy się tam niekorzystnie czuć. Poza tym taki zły kontakt z właścicielem będzie po prostu bardzo trudny w tym względzie, że nie będzie okazji do tego, by wszystko sprawnie ustalić a to będzie rzutować na to jak nasze wesele się uda i jak będzie oceniane.

Wystawne przyjęcie

Kilka sal bankietowych na jednym terenie

To ryzykowne ponieważ będzie powstawać pewne zamieszanie, goście mogą trafić na niewłaściwą salę, będą czuć się tam niekorzystnie. Przeszkadzać może głośna muzyka z innej imprezy, mogą się pojawić również nieporozumienia między gośćmi. Problemem może być również to jak wygląda obsługa, gdy musi załatwić pracę nad kilkoma salami.

Układ sali weselnej

Zwracamy uwagę na układ Sali i patrzymy jak i będzie wyglądać kwestia połączenia Sali bankietowej z taneczną, gdy goście będą się tam rzeczywiście czuć komfortowo.