• Wtorek, 18 czerwca 2024

Wybór idealnej sali bankietowej - poradnik część trzecia

Parkiet naszej sali na wesele

Najlepszym będzie parkiet z drewna. Kamienne czy gresowe posadzki może się wygodne dla obsługi Sali i ułatwi to sprzątanie, ale stopy na tym męczą się bardzo szybko i tym samym skutecznie uniemożliwi to dłuższą zabawę. Drewniana podłoga niekoniecznie musi być wszędzie. Najlepiej będzie, gdy po prostu pojawi się w miejscu do tańca.

Klimatyzacja w sali bankietowej

Jeśli będziecie oglądać sale zastanawiając się nad wyborem jednej z nich należy sprawdzić czy dany lokal ma również klimatyzację. Oprócz tego warto sprawdzić w praktyce czy ta klimatyzacja pracuje. Czasami się bowiem okaże, że się to nie sprawdza i klimatyzatory znajdują się na ścianach, ale nie działają. Natomiast w trakcie imprezy w Sali znajdzie się wiele osób i problem ze zbyt wysoką temperaturą jest praktycznie gwarantowany.

Ogród, parking

Parking jest elementem niezbędnym, musi mieścić jak najwięcej samochodów. Jeśli chcemy przywozić gości autobusem dobrze będzie, by był odpowiedni wjazd. Dobrze będzie, jeśli brama jest zamykana i teren zabezpieczony. Ogród sprawdzi się w okresie letnim, gdy goście w trakcie zabawy chętnie wychodzą na powietrze.

Noclegi w pokojach hotelowych

Jeśli będzie więcej gości z daleka będzie można się postarać o miejsce noclegowe dla nich. Dlatego niektóre sale mogą obecnie zaoferować jednocześnie miejsca noclegowe w pokojach, które będą się na miejscu znajdować. ciężko nam coś powiedzieć co do wyboru takiego miejsca, ale są pewne porady, które można tutaj wziąć pod uwagę. Przede wszystkim sprawdzajmy jakie hotele są dostępne i jak zostały one zorganizowane.

Sala bankietowa

Możliwość obejrzenia gotowej sali tuż przed innym weselem

To ważna sprawa, ponieważ w takiej sytuacji widać najwięcej. Powinniśmy więc postarać się o to, by mieć możliwość zobaczenia Sali, gdy już będzie gotowa na inne wesele. Jeśli o tym będziemy zapominać to może się często okazać, że już gotowa sala wygląda zupełnie inaczej niż ta, którą oglądaliśmy pustą.

Umowa

Wynajęcie Sali na wesele to poważna sprawa, wymagająca dużych wydatków, dlatego trzeba dbać o to, by za pieniądze uzyskać dobrą obsługę. Jeśli z jakichś względów lokal jest niechętny do podpisywania umowy to mamy od razu lampkę ostrzegawczą i trzeba się zastanowić czy przypadkiem coś tu nie jest nie tak.