• Wtorek, 28 września 2021

Dodatkowe usługi w hotelach

Praktycznie wszystkie hotele obecnie dążą do tego, by mieć coraz lepsze opcje dla swoich gości. Pojawiają się więc dość licznie różnorakie propozycje dodatkowych usług. Będziemy mogli wykorzystywać między innymi pralnie, prasowanie, kupować można bilety za pośrednictwem, przechować bagaż i cenne rzeczy w sejfie.

Barek

To usługa w pokoju, gdzie pojawiają się napoje i przekąski do naszej dyspozycji. Jest to wygodna propozycja, jednak będzie dodatkowo płatna. Rozliczenie następuje przy wyjeździe, powinien się tam znajdować również cennik barku, by wiedzieć za co będziemy płacić.

Kawa i herbata

To obecnie w hotelach standard praktycznie bez dodatkowych opłat, pod tym kątem będzie to więć bardzo dobra opcja, z której rzeczywiście powinniśmy być zadowoleni. hotele przygotowują ekspresy do kawy, wodę do herbaty, kubki i zestawy kaw i herbat dla gości.

Udogodnienia nie tylko w pokoju

Hotele dbają o gości również poza pokojami. Między innymi właśnie z tego powodu mamy tam różnorakie dodatkowe udogodnienia, które będą powiązane także z ilością gwiazdek. Można dostać możliwość korzystania ze SPA, prasowania, przygotowywania miejsca dla gości w salach konferencyjnych.

Internet

Sieć internetowa to praktycznie standard w każdym obecnie prowadzonym hotelu. W najlepszych pojawia się między innymi internet szerokopasmowy. Coraz częściej stawia się jednak na najwygodniejszą dla gości opcję a więc internet bezprzewodowy, z którego będzie można korzystać w całym hotelu bez ograniczeń.

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

To pakiet klasyczny, w którym mamy pełne wyżywienie I poza tym również dostęp do napojów I przekąsek, ewentualnie nie wszystkich napojów alkoholowych.

UAI (Ultra All Inclusive)

Pakiet, który jest poszerzony właśnie o dodatkowe alkohole i także niektóre hotele przygotowują tutaj pakiety usług takich jak SPA, masaże i inne atrakcje dla gości.

OV

Oferta dla tych, którzy lubią jeść na mieście, spędzają wiele czasu poza hotelem. W tym pakiecie nie będzie w ogóle wyżywienia.

BB (Bed and Breakfast)

Tutaj dla gości przygotowywane będzie śniadanie.

HB (Half Board)

Goście liczyć mogą na śniadanie rano i wieczorem na obiadokolację.

FB (Full Board)

Goście liczyć mogą na śniadanie, obiad i kolację osobno. To opcja dla osób, które z hotelu wychodzą na maksymalnie kilka godzin.

SC (Self Catering)

Kolejna oferta bez wyżywienia, tutaj jednak przygotowuje się dla gości specjalny aneks kuchenny albo kuchnię, z której mogą wygodnie korzystać, by posiłki przygotowywać.

PP

Posiłki są realizowane dla konkretnej grupy osób, która to grupa będzie realizować swój włąsny plan wycieczkowy.

ZPR

Wyżywienie jest dopasowane przez hotel do rodzaju wydarzenia, imprezy jaka będzie organizowana na terenie.