• Wtorek, 28 września 2021

Dlaczego warto planować wesele w okresie jesieni?

Zdecydowanie najwięcej par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego w okresie lata. Nic więc dziwnego, że bardzo trudno wtedy o wolny termin.

Ale może warto zastanowić się, czy nie zorganizować ślubu i przyjęcia weselnego w innym terminie, na przykład jesienią? Jakie korzyści przyniesie nam zorganizowanie tej uroczystości w tym okresie?

1.Bardziej przyjazne temperatury

Coraz częściej lata w naszym kraju są bardzo upalne. (http://www.conradhotel.pl/pl/bankiety_i_catering.htmlTrudno w tym tak wyjątkowym dniu znieść lejący się z nieba żar, bardzo wysoką temperaturę i intensywnie świecące słońce. Co prawda jest już spora liczba sal weselnych wyposażonych w klimatyzację, wciąż jednak są takie, w których klimatyzacji nie ma. W takich warunkach naprawdę trudno dobrze się bawić i biesiadować przy weselnym stole. Nie wszyscy przecież lubią intensywnie świecące słońce i wysoką temperaturę zwłaszcza wtedy, kiedy okoliczności wymagają założenia garnituru i eleganckiej kreacji.

2.Sala na wesele

Jesień, a zwłaszcza późna jesień to mało popularne miesiące wśród par planujących zawarcie ślubu. Stąd też wiele domów weselnych, czy sal bankietowych ma w tym czasie wolne terminy. O wiele łatwiej można też zarezerwować termin ślubu w kościele, czy w urzędzie stanu cywilnego.

3.Kolorowy krajobraz

Jesienią, szczególnie kiedy jest piękna słoneczna pogoda, cały świat mieni się kolorami. Taka sceneria to wymarzone tło dla ślubnej sesji fotograficznej.

W którym miesiącu ślub?

4.Niższe ceny

To bardzo ważny argument przemawiający za tym, aby zorganizować ślub i przyjęcie weselne właśnie jesienią. W tym czasie za wynajęcie sali i organizację przyjęcia weselnego możemy zapłacić znacznie mniej niż latem. Do tego łatwiej nam będzie umówić się ze stylistą fryzur i dobrym fotografem.

Sprawdź również: Fryzury dla okrągłej twarzy - galeria efektownych cięć >>

5.Bez trudu zarezerwujemy nocleg dla gości

Wraz z końcem wakacji pustoszeją pensjonaty i hotele. W czasie wakacji, szczególnie w najbardziej popularnych miejscowościach nadmorskich, czy w górach trudno znaleźć w nich wolne miejsca. Rosną też ceny wynajmu. Jesienią pustoszeją, a ceny wynajmowanych pokoi idą w dół.