• Wtorek, 28 września 2021

Jak zaaranżować salę bankietową?

Przystępując do prac związanych z aranżacją sali bankietowej, musimy przede wszystkim ustalić, które z elementów użytych do jej wystroju są najważniejsze dla osób, które wybierają ją na wesele lub innego rodzaju uroczystości. Jeżeli poznamy odpowiedź na to pytanie, na pewno uda nam się stworzyć taki wystrój sali bankietowej, który będzie zgodny z oczekiwaniami naszych przyszłych klientów. Na rynku tego typu usług panuje bardzo duża konkurencja. (http://www.conradhotel.pl/pl/bankiety_i_catering.html)

Wybór sal, w których można zorganizować przyjęcie weselne, przyjęcie z okazji I komunii, czy urodzin jest bardzo duży, nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem takiej, która odpowiada naszym oczekiwaniom. Oczywiście nigdy nie będziemy w stanie zadowolić wszystkich klientów, jest to po prostu niemożliwe. Jeżeli w sali, którą oddajemy do dyspozycji klientów zmieści się sto dwadzieścia osób, to na pewno naszymi klientami nie zostaną osoby, które planują wesele na znacznie więcej par.

Jak się przygotować do bankietu?

Stoliki i krzesła dla gości

Przyjęcie weselne nie skończy się po dwóch, czy trzech godzinach. Dlatego też zarówno stoły, jak i krzesła muszą być wygodne, powinny mieć także właściwą wysokość. Inaczej goście będą mieć trudności ze spędzeniem kilkunastu godzin przy stołach. Pamiętajmy, że bardzo elegancko prezentują się krzesła z pokrowcami. Zadbajmy o to, aby można je było łatwo zdjąć i uprać.

Zobacz także: Jakie płytki wybrać do salonu? >>

Sala klimatyzowana

Klimatyzacja wciąż w wielu salach weselnych, czy bankietowych nie należy do standardów. Ale właśnie TY powinnaś/powinieneś o niej pamiętać. Gorące dania i zabawa trwająca do świtu w czasie letnich upalnych dni zamieni się w udrękę, której nikt z gości nie będzie chciał przeżywać.

Miejsca parkingowe

Nie ma znaczenia, czy Twoja sala bankietowa mieści się w centrum, czy na obrzeżach miasta – goście muszą mieć zapewnione miejsce do parkowania samochodów.

Dekoracja sali

Przed każdym przyjęciem weselnym pary same dekorują salę weselną. Mimo to zadbajmy o to, aby robiła ona dobre wrażenie nawet, kiedy nie będzie w niej żadnych dekoracji: kwiatów, balonów, itp.