• Wtorek, 28 września 2021

Sala na wesele a dekoracja

Czy poradzimy sobie sami?

Wiele par samodzielnie przygotowuje dekoracje na ślub, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zazwyczaj warto dopłacić trochę do kosztów dekoracji i upewnić się, że wszystko będzie idealnie. Działanie samodzielne wymaga od nas dokładnego zaplanowania wszystkich działań, poznania zawczasu mebli i wykończenia sali, by dopasować do niej dekorację, a także odrobiny zmysłu estetycznego i zdolności praktycznych. (http://www.conradhotel.pl/pl/bankiety_i_catering.html)

Podstawy dekoracji

Najważniejsze w dekoracjach sali weselnej są świeże kwiaty. Ozdobić nimi powinniśmy stół młodej pary i w mniejszym stopniu inne stoły. Także one są siłą wiodącą w kościele, samochodzie i w butonierce pana młodego. Można je wykorzystać też na nakryciach krzeseł.

Drugi element to świece

Mogą to być świece w specjalnych stojakach lub w szkle. Świece nadadzą sali romantyzmu i sprawdzą się oczywiście najlepiej w późnych godzinach wieczornych i w nocy. Tkaniny powinny pojawić się na stołach, krzesłach i na suficie. Można z nimi poszaleć, zwłaszcza jeśli chodzi o kolorystykę. Z balonów nie korzystają wszyscy, ale zwłaszcza jeśli będą na sali małe dzieci, okaże się to być ich ulubionym elementem rozrywki. Kiedyś stanowiły podstawę wszystkich dekoracji, ale powoli stają się niemodne.

Koszty dekoracji weselnych

Popularność za to zyskują elementy szklane. Różnego rodzaje misy, kule z kwiatami, kielichy oraz przeróżne drobne elementy dekoracyjne są bardzo cenione, zwłaszcza jeśli wystrój pomieszczenia jest bogaty i nowoczesny. Ładnie rozpraszają światło, zwłaszcza jeśli są kolorowe. Światło jako element dekoracji weselnych to temat sam w sobie. Dla wielu organizatorów jest to element, od którego zaczyna się przygotowywanie dekoracji, ponieważ to za jego sprawą można uzyskać odpowiedni nastrój na sali.

Właśnie dobrze dobrane światło uznaje sięga element najbardziej zachęcający do tańca. W kwestii dekoracji ślubnej istnieje w zasadzie pełna dowolność i co wybierzemy, to będziemy mieli. Warto jednak jest polecić płatki róż, piórka i konfetti, czyli trzy rzeczy zdobywające sobie ostatnio wielu zwolenników.