• Sobota, 19 czerwca 2021

Sala weselna - na co zwrócić uwagę wybierając salę na wesele?

Wybór sali bankietowej na wesele

Nawet jeśli sądzimy, że coś będzie oczywiste to lepiej i tak zapytać i zapisać. Niestety obiecanego zmieści się wiele, ale to umowa daje nam najwięcej.

Co powinna zawierać taka umowa między salą a Państwem młodym?

Teoretycznie wystarczyć mogą podstawowe informacje co do kwoty, terminu czy menu. Ale ostatecznie sprawa nie będzie taka prosta jakby się to mogło wydawać, tych elementów, które będzie trzeba zawszeć w takiej umowie jest rzeczywiście bardzo wiele. Niekiedy okazuje się, że taka umowa będzie zwierać nawet kilkadziesiąt punktów.

Podstawowa informacja to oczywiście cena za osobę. W umowie należy zapisać kwotę i sprawdzić czy ewentualnie w takim dokumencie nie ma dodatkowo informacji, że stawka w jakichś sytuacjach może być jednak podniesiona. Warto także sprawdzić jak będzie wyglądać między innymi kwestia płatności przygotowywana między innymi gdy chodzi o dzieci czy osoby, które nie będą uczestniczyć w całej imprezie.

Idealna sala bankietowa

Jeżeli obiekt, gdzie planujemy wesele ma kilka sal należy ustalić dokładnie w umowie na której mamy naszą zabawę. Czasami mamy bowiem miejsca, gdzie jest kilka sal i to oczywiście będzie bardzo ważne. Trzeba także zwrócić uwagę na to jak obecnie wygląda kwestia miejsc na takiej Sali czy będzie ona w stanie pomieścić rzeczywiście wszystkich gości.

Organizacja wesela

Menu weselne

Kolejna ważna sprawa to również ustalenie menu. W niektórych lokalach można ustawiać swoje menu, w innych będą zestawy już gotowe, na które będzie się trzeba zdecydować. Menu można również podpiąć do umowy, by potem już w trakcie takich imprez nie było żadnego zaskoczenia. Kwestią istotną są napoje. Trzeba sprawdzić czy organizator będzie je zapewniał, jeśli tak to ile będzie w stanie ich zagwarantować i czy będzie można dołożyć swoje czy może będzie trzeba się również zdecydować na dokupienie napojów na miejscu.

Należy ustalić również kwestie związane z alkoholem czy ciastami. To najczęściej te sprawy, które różnie wyglądają w poszczególnych miejscach i dlatego te sprawy będzie trzeba oczywiście w umowie skonkretyzować, dzięki temu potem praktycznie nie będzie już zaskoczeń. Jeśli uda się nam wszystkie kwestie umieścić w umowie to rzeczywiście potem będzie można liczyć na udane wesele.