• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Dodatkowe usługi hotelowe

W ofertach wielu hoteli można znaleźć usługi dodatkowe, zarówno o charakterze rekreacyjnym, jak i stricte technicznym. Mowa tu m.in. o budzeniu, usługach parlniczych, room service, zamawianiu taksówek, sprzedaży biletów na imprezy kulturalne, udzielani informacji turystycznych czy przechowywaniu rzeczy w sejfie. Za niektóre usługi będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Barek

Wiele hoteli oferuje gościom dobrze zaopatrzony barek w pokoju – jest to usługa płatna, opłatę należy uregulować podczas wymeldowania, koszt jest naliczany zgodnie z cennikiem, który powinien znajdować się w pokoju lub recepcji.

Gorące napoje

W większości hoteli goście mają dostęp do darmowej kawy i herbaty, którą muszą przygotować samodzielnie – hotel zapewnia niezbędne narzędzia.

Poza pokojem

W zależności od standardu hotelu, goście mogą skorzystać z dodatkowych atrakcji, są to m.in. baseny, sauny, fitness, siłownie, odnowa biologiczna, sklep z biżuterią i z pamiątkami, fryzjer, przechowalnia bagażu, przechowalnia sprzętu rekreacyjnego, sale konferencyjne, przewodnictwo turystyczne, bezpłatny parking, prasowanie.

Bezprzewodowy internet

Standardem jest dostęp do bezprzewodowego internetu WiFi, usługę tę świadczy niemalże każdy hotel. Może się jednak zdarzyć, że dostęp do internetu bezprzewodowego jest chroniony hasłem i płatny. W placówkach o podwyższonym standardzie dostęp do internetu szerokopasmowego jest także w pokojach gości, którzy nie ponoszą z tego tytułu dodatkowych opłat.

W niektórych hotelach wciąż dostępne są kawiarenki internetowe, z których można korzystać odpłatnie – koszt naliczany zgodnie z cennikiem hotelu.

Posiłki

AI (All Inclusive)

Rozwiązanie to cieszy się największym zainteresowaniem wśród osób, które spędzają czas w pobliżu hotelu – jest to pełne, całodzienne wyżywienie, obejmujące od trzech do sześciu posiłków, przekąski oraz nieograniczony dostęp do napojów bezalkoholowych i lokalnych alkoholi.

UAI (Ultra All Inclusive)

Opcja podobna do All Inclusive, aczkolwiek poszerzona o międzynarodową paletę napojów alkoholowych, ponadto w ramach usługi hotel może oferować dodatkowe atrakcje w postaci masażu, SPA, sauny itp.

OV

Oznacza pobyt wczasowy bez wyżywienie – idealna propozycja dla turystów aktywnych, którzy traktują hotel jak przysłowiowy dach nad głową.

BB (Bed and Breakfast)

Pobyt ze śniadaniem

HB (Half Board)

W cenie usługi znajduje się śniadanie i obiadokolacja.

FB (Full Board)

Oferta z podstawowymi posiłkami – śniadaniem, obiadem i kolacją.

SC (Self Catering)

Opcja bez wyżywienia, z możliwością samodzielnego przygotowywania posiłków – turyści mają dostęp do aneksu kuchennego, wyposażonego w niezbędne sprzęty.

PP

Posiłki dostosowane do programu wczasów.

ZPR

Wyżywienie ustalone indywidualnie, dostosowane do charakteru konkretnej imprezy turystycznej.