• Wtorek, 18 czerwca 2024

Biżuteria potrafi odmienić nawet klasyczne stylizacje

Czy kiedykolwiek napotkałaś trudności przy wyborze biżuterii? Z roku na rok asortyment sklepów jest coraz szerszy i różnorodny, próbując dotrzymać kroku modzie. Jednak klasyka jest ponadczasowa i uniwersalna.

Dobierz biżuterię do cery, osobowości, okoliczności

Naturalny kolor ludzkiej skóry, oczu, włosów określa jej unikalny kod - DNA. Przedstawiciele określonej grupy etnicznej charakteryzują się przewagą określonego koloru, jednak w każdej narodowości występują odchylenia w tym czy innym kierunku. Dla wygody zwyczajowo określa się rodzaje wyglądu według pór roku - zimy, wiosny, lata i jesieni. Aby określić swoją grupę, zwróć uwagę na kolor skóry, tęczówki oczu, włosy na głowie, brwi. Jednocześnie biżuteria powinna być dobierana właśnie pod kątem cery.

Jesteś właścicielką zimnej cery, to masz jasny wygląd, a kolor skóry kontrastuje z kolorem oczu i włosów, wyglądasz świeżo bez makijażu. To kolor oczu - czarny lub ciemnoniebieski, rzadziej - szaro-niebieski. Twoja twarz sprawia wrażenie "zimnej", cichej i dumnej, wyglądasz jak Królowa Śniegu lub Królewna Śnieżka. Jasne kolory są bardzo odpowiednie dla zimowych pań. Odpowiednie dla ciebie kamienie to: niebieskie szafiry, ciemny topaz, diamenty, ciemne cyrkonie, granat, zimny kwarc i oczywiście perły. Twój rodzaj metalu: srebro, czernienie, białe złoto. Pasować ci będą

Kolczyki ze srebra z cyrkoniami i niebieskim kwarcem, kolczyki z białego złota z niebieskim szafirem i brylantami. Srebrny pierścionek z perłami. Kolczyki i pierścionki z diamentami i rubinami. Kolczyki ze srebra z cyrkoniami i niebieskim kwarcem, kolczyki z białego złota z niebieskim szafirem i brylantami.

Jeśli masz złote lub rude włosy to najpewniej jesteś wiosną. Masz promienną, brzoskwiniową lub mleczną skórę. Wygląd jest miękki, ciepły, mało kontrastowy, bardzo delikatny. „Wiosna” jest zawsze młoda i romantyczna. Kolor oczu - zielony, niebieski, beżowy, jasnobrązowy. Wybierz biżuterię o wdzięcznym i zaokrąglonym kształcie, który podkreśli twoją kobiecość. Unikaj bardzo dużych przedmiotów, preferuj ażurowe ozdoby. W przypadku metali szlachetnych wybierz cytrynę lub czerwone złoto. Wstawki z kamieni: ametyst, cytryn, perły, bursztyn, liliowy topaz, szmaragd, chryzolit.

Lato to najczęstszy typ koloru wśród Słowian. Dziewczyny z tej grupy są delikatne, kruche. W tym kolorze zbiegają się zimowe chłody i łagodne ciepło wiosny. Zazwyczaj masz szaroniebieskie, niebieskie, niebieskie, stalowe oczy. Twoja skóra jest jasna: różowa, oliwkowa, beżowa, ewentualnie kość słoniowa. Jeśli okaże się, że jesteś „letnią” osobą, to optymalnym wyborem dla ciebie są diamenty. Srebro, białe złoto i żółte złoto (z zimnymi wstawkami) pasują do ciebie. Unikaj żółtych odcieni przy wyborze kamienia. Lekkie ametysty, kwarc różowy, niebieski topaz, różnokolorowe perły, mieszanki kamieni znacznie lepiej oddadzą twoją naturę.

Jesień ma jasny kontrastujący promienny wygląd oraz piwne, brązowe, beżowe, zielono-brązowe oczy. Tutaj pasuje złota biżuteria, np. wykonana z czerwonego lub żółtego złota, starych metali, srebra z czernieniem.

klasyczna biżuteria / perły

Klasyka biżuterii: te świecidełka możesz nosić non stop!

Paradoksalnie to produkty w stylu klasycznym są najtrudniejsze do zdefiniowania. Każde pokolenie ma swoje cechy i definicje klasyki.

Klasyczny styl ubioru to beżowy trencz, dwurzędowy płaszcz do kolan, dwuczęściowe garnitury, spódnice o średniej długości i sukienki o surowej sylwetce, koszule i bluzki o prostym kroju. Na kształtowanie się podstawowego kierunku mody wpłynęła Coco Chanel. Uważana jest za założycielkę klasycznego wizerunku. Mała czarna sukienka, eleganckie marynarki i biznesowe garnitury to kultowe wybory dla klasycznej biżuterii. Nie myl klasycznego stylu ze stylem biznesowym. Jeśli pierwszy słabo kojarzy się z trendami w modzie, to drugi, w przeciwieństwie do najbardziej rygorystycznych zasady dotyczące ubioru, dostosowuje się do trendów sezonu. Klasyczną biżuterie cechują:

 • spokojne, gładkie linie;
 • harmonijne proporcje, symetria;
 • standardowe kształty geometryczne;
 • stosowanie metali wysokiej jakości;
 • przezroczyste kamienie ;
 • minerały szlachetne: rubiny, szmaragdy, szafiry, diamenty.

Klasyczny styl biżuterii to pierścionki zaręczynowe z kamieniami pasjansowymi, kolczyki z monogramami, sztyftami z pereł, wyroby o szlifie okrągłym i owalnym lub szlifie kaboszonowym, luksusowe naszyjniki wieczorowe i naszyjniki z klejnotami. Typowa biżuteria w stylu klasycznym:

 • pierścionki zaręczynowe z brylantami, cyrkoniami;
 • perłowe koraliki, naszyjnik;
 • kolczyki lub modele w formie inkrustowanych ścieżek;
 • kolczyki z pierścionkami o średnicy do dwóch centymetrów;
 • kolczyki z zawieszkami na angielskim zamku;
 • broszki i szpilki, wisiorki o odpowiednim kształcie.