• Wtorek, 18 czerwca 2024

Wskazówki, które pomogą Ci zorganizować wesele marzeń!

jak przygotować weselePewnie każdemu marzy się wesele jak z bajki. Dlatego mamy kilka ciekawych podpowiedzi, dzięki którym przygotowanie takiego idealnego wesela będzie łatwiejsze.

Ważne będzie przed rozpoczęciem przygotowań zrobić spotkanie, na którym z rodziną będzie można wszystko sobie dokładnie ustalić. Musimy sobie wszystkie sprawy rozpisać i zrobić harmonogram. Ważne jest ustalenie budżetu, ponieważ wtedy uniknie się na przyszłość problemów. Jeśli chcemy sobie ustalić listę gości najlepiej będzie zacząć rozmowę z rodzicami. Z nimi powinniśmy to konsultować.

Trzeba pamiętać, że wynajem sali musi być organizowany wcześniej, by mieć odpowiedni wybór. W budżecie warto sobie założyć nieco więcej pieniędzy, ponieważ zawsze mogą się pojawić niespodziewane wydatki. Musimy pamiętać, że im szybciej wybierzemy usługodawców na wesele tym lepiej, bo wybór będzie większy. Kalendarze dobrych firm szybko się wypełniają.

balony na weseleJeśli chcemy redukować koszty można rezygnować z cateringu i skorzystać z pomocy rodziny, która przygotuje dla nas część posiłków. Suknia powinna być kupiona kilka tygodni przed ślubem, niezbyt wcześniej by nie było problemu, że panna młoda się w nią zmieści. Raczej nie kupujemy obrączek przez internet, ponieważ mogą wyglądać inaczej niż na zdjęciach a dodatkowo trzeba je dobrze dopasować do palców. Wcześniej trzeba wybrać takie kwestie jak fryzjer, kosmetyczka. Można się także wybrać na jakieś usługi próbne.

Można pomyśleć o jakichś dodatkowych atrakcjach dla gości, które są fajnym dodatkiem do uroczystości. Trzeba pamiętać, by zaproszenia rozesłać wcześniej i poprosić o potwierdzenie przybycia. Jeśli chcemy mieć kontrolę nad podarunkami można przygotować listę prezentów i polecić świadkom jej prowadzenie. Jeśli wszystko uda się dobrze rozpisać i zaplanować, to uroczystość powinna się obyć bez przykrych pomyłek.