• Wtorek, 18 czerwca 2024

Idealna sala na kurs, szkolenie lub naradę – czego szukać i na co zwrócić uwagę?

Dla większości firm kursy szkoleniowe, narady, konferencje, prezentacje czy spotkania biznesowe stały się codziennością i standardem w prowadzeniu biznesu. Jest to świetny sposób na przekazywanie informacji i wzajemnych doświadczeń, czego nie da się zrobić w codziennej pracy.

Bardzo ważnym elementem jest wybór miejsca i lokalizacji organizowanego szkolenia. Jest to podstawowa sprawa, poza osoba która przeprowadzi szkolenie i jakością materiałów potrzebnych do przeprowadzenia spotkania. Kryterium wyboru będzie liczba uczestników, jakości sprzętu wymaganego do przeprowadzenia szkolenia czy kursu, rodzaju i charakteru spotkania oraz od ceny, która może nie jest najważniejsza, ale odgrywa sporą rolę. Jednak znaleźć dobre miejsce to nie zawsze jest takie proste i łatwe zadanie, czasem musimy się sporo natrudzić aby sprostać wymaganiom uczestników.

Każda dobra sala konferencyjna nie będzie mieć problemów ze sprzętem multimedialnym, w tym z głośnikiem, rzutnikiem, ekranem oraz dostępem do Internetu. Nie może być mowy o złej akustyce czy ograniczonym dostępie do światła, ponieważ wszystko to wpływa później na ocenę wydaną przez uczestników. Przede wszystkim musimy zadbać o ich wygodę i komfort, ponieważ spędzą kilka godzin w pozycji siedzącej, nie mając dużej przestrzeni do dyspozycji.

Postarajmy się o odpowiednio duża przestrzeń auli, jeśli przewidujemy wielu gości i nie ustawiajmy krzeseł bardzo blisko siebie. Dziś ośrodki konferencyjne są świetnie przygotowane i mają do dyspozycji gości nawet kilka sal do wyboru w zależności od potrzeb wynajmującego. Wcześniej skontrolujmy czy w tym miejscu można skorzystać z usług cateringowych i jaką opinię maja serwowane posiłki.

Warto również sprawdzić czy w okresie zimowych uczestnicy będą mieli gdzie zostawić okrycia wierzchnie, tak by nie spędzili kilku godzin trzymając płaszcze i kurtki pod pachą. Innym istotnym elementem jest czas trwania konferencji. Jeśli przewidujemy kilka dni to wybierzmy ośrodek z możliwością noclegu, dobrego dojazdu i z parkingiem.