• Niedziela, 21 lipca 2024

Dodatkowe usługi w hotelach

Praktycznie wszystkie hotele starają się dążyć do tego, by mieć dla nas coraz lepsze usługi. Propozycji nie brakuje, dostajemy między innymi szansę na korzystanie z pralni, prasowania, zamawiania taksówek, kupowania biletów w hotelu. Przechowania bagażu. Do dyspozycji gości często jest także sejf.

Barek z przekąskami

W hotelach w pokojach często pojawiają się obecnie barki, gdzie dla gości proponowane są różnorakie przekąski. Trzeba za nie dodatkowo dopłacić. Rozliczenie następuje w momencie wymeldowania. Obok barku powinien znajdować się cennik.

Kawa i herbata

Praktycznie każdy hotel ma obecnie dostęp do kawy i herbaty za darmo bez żadnych ograniczeń. Najczęściej przygotowane są duże termosy i ekspres do kawy, a obok kawa i herbata w różnych rodzajach. Każdy gość może sobie sam przygotować taki napój.

Nie tylko w pokoju

Hotele dbają o gości także poza hotelami. Między innymi dlatego przygotowują nam takie rozwiązania, gdzie mamy możliwość korzystania z basenu. SPA, prasowania czy przygotowywane są także miejsca dla gości takie jak sale konferencyjne.

Internet

W każdym hotelu przygotowuje się łącza internetowe. W tych najlepszych najczęściej są to już propozycje szerokopasmowe, które są przede wszystkim bardzo wygodne. Jeśli ktoś chce trafić w gust gości może także postawić na bardzo wygodną opcją jaką będzie internet WI-FI, pozwalający korzystać z sieci w całym hotelu bez ograniczeń.

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

Najbardziej popularny pakiet, gdzie dostajemy pełne wyżywienie. Do dyspozycji gości są przekąski i napoje. Ograniczeniem będzie objęta jedynie baza napojów alkoholowych.

UAI (Ultra All Inclusive)

Ten pakiet jest jeszcze szerszy i tutaj mamy właśnie więcej alkoholi. Niektóre hotele dbają o klientów i proponują w takim pakiecie również usługi związane między innymi z odnową biologiczną w hotelu.

OV

W tym pakiecie nie będzie wyżywienia. Dla osób, które dużo czasu będą spędzać poza hotelem będzie to najwygodniejsze rozwiązanie.

BB (Bed and Breakfast)

W tej ofercie dostaniemy śniadanie

HB (Half Board)

Oferta połączona ze śniadaniami i obiadokolacją.

FB (Full Board)

Goście mogą otrzymywać śniadania, obiady i kolacje. Jeśli poza hotelem będziemy maksymalnie kilka godzin będzie to dobre rozwiązanie.

SC (Self Catering)

Pakiet ten nie daje nam wyżywienia, ale w hotelu znajduje się aneks kuchenny albo też kuchnia, gdzie będziemy mogli samemu wykonywać posiłki.

PP

Posiłki przygotowuje się dla całego turnusu, który będzie się w hotelu pojawiał, dopasowane są do programu wycieczek.

ZPR

Wyżywienie kształtowane przez hotel, dopasowane do konkretnej imprezy.