• Niedziela, 21 lipca 2024

Turystyka biznesowa opłaca się najbardziej

Okazuje się, że według badań w Polsce odbywa się rocznie około 30 milionów podróży turystycznych. Najczęściej są to krótsze wyjazdy niż kiedyś, ale jednak częstsze.

Wybieramy podróże krajowe, dlatego, że zaczynamy coraz bardziej doceniać nasze krajowe walory przyrodnicze jak i też cenimy sobie ofertę imprez w naszym kraju. Wiele miast obecnie postawiło obecnie na turystykę biznesową. Zagraniczni biznesmeni wydają bowiem w trakcie wyjazdy kilka razy więcej środków niż przeciętny turysta.

Na zwiększone zainteresowanie Polaków wyjazdami po naszym kraju wpływa bez wątpienia to, że oferta turystyczna jest coraz lepiej rozwinięta. Pojawia się w ostatnich latach coraz więcej możliwości aktywnego spędzania czasu na takich wyjazdach. To powinno przyciągać do polski zagranicznych turystów i warto brać tą kwestię pod uwagę. Przygotowuje się obecnie różne oferty turystyczne oraz dostępne produkty, które kilka lat temu nie były jeszcze popularne. Świetnym przykładem będzie enoturystyka związana z winem.

Do tej pory nikt raczej nie kojarzył naszego kraju z tradycjami winnymi. Ale jednak mamy na terenie południa naszego kraju dość wiele miejsc, gdzie właśnie ten kierunek jest rozwijany. Pojawiają się oferty związane z odwiedzaniem targów, powstają winne szklaki, szklaki rowerowe oraz szklaki kulinarne. Mamy również ścieżki biegowe. Pojawia się coraz więcej interesujących miejsc, o czym starają się nam mówić wszystkie agencje zajmujące się turystyką. W naszym kraju turystyka rozwija się między innymi dzięki unijnym funduszom oraz dzięki wykorzystywaniu zaplecza rekreacyjnego jakie posiadamy.

Na pewno wiele jeszcze będzie do zrobienia, gdy chodzi o dostępność komunikacyjną cennych przyrodniczo regionów Polski Wschodniej. Do tych regionów, które są szczególnie często odwiedzane zaliczyć można między innymi województwo pomorskie, zachodnio-pomorskie, lubuskie oraz śląskie. Powoli promuje się również region polski wschodniej, ponieważ są tam duże fundusze unijne, które to umożliwiają. Dzięki temu lepiej rozpoznawalny będzie również na rynkach zagranicznych a to sprawia, że ruch turystyczny jest tam coraz większy. Jednak nadal problemem jest komunikacja i między innymi brak lotniska na terenie Białegostoku.

Coraz więcej miast w naszym kraju chce postawić na turystykę biznesową, dlatego pojawiają się inwestycje zmierzające do rozbudowy infrastruktury, tak by dało się przyciągać biznesmenów z kraju i zagranicy. Bez wątpienia turystyka biznesowa pozwala dużym miastom rozwijać na organizacji pobytów dla biznesowych turystów, którzy biorą udział w konferencjach czy spotkaniach na centrach kongresowych. W zeszłym roku pojawiło się w naszym kraju około 68 mln cudzoziemców i z tego około 20 mln to turyści. Pojawiają się nas Niemcy, Francuzi czy też Brytyjczycy.

Wiele miast i miejscowości w kraju stawia na turystykę biznesową i inwestuje w rozbudowę niezbędnej infrastruktury, by przyciągnąć biznesmenów z kraju i zagranicy. Prognozuje się, że w kolejnych latach będzie rosła liczba turystów z zagranicy. W działaniach promocyjnych kraju i poszczególnych regionów należy zwracać uwagę na narzędzia takie jak internet. To właśnie tam można rozpocząć skutecznie promowanie własnych działań.